utorok, 26 januára, 2021
1.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Dankove kapitánske výložky sa dostali už aj do Wikipedie. Budete otvárať oči

Dankove kapitánske výložky sa dostali už aj do Wikipedie. Budete otvárať oči

Wikipedia je pre mnohých dobrým nástrojom pre hľadanie najrôznejších informácií, napríklad aj o známych osobnostiach či politikoch. Háčik je však v tom, že informácie do nej vkladajú samotní používatelia a nemusia byť preto vždy korektné. V tomto prípade sa stalo, že niekto na anglickej verzii internetovej encyklopédie „pripísal“ do životopisu Andreja Danka niekoľko nelichotivých dodatkov. 
 
Cpt. Andrej „tomtom“ Danko, je doslovný prepis mena, ktoré je uvedené hneď v úvode stĺpčeka o Dankovi na stránke Wikipedia.org. Hneď za dátumom narodenia je ako jeho prvá funkcia zapísaná Captain Slovakia (Kapitán Slovenska) až potom nasledujú právnik a politik. 
 
Nechýbajú bežné informácie, že sa predseda parlamentu narodil v Revúcej v bývalom Československu a absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Kariérny postup je tiež samozrejmosťou, ale potom prichádza ďalšia uštipačná poznámka autora najnovšieho „vylepšenia“ Dankovho profilu na stránke Wikipedia. 
 
Andrej Danko na Wikipedia.org
Zdroj: Andrej Danko na Wikipedia.org
 
Pri jazykových schopnostiach autor anglickej verzie článku o Dankovi píše, že predseda národnej rady hovorí plynule po nemecky aj po rusky, ale len tak na polovicu po slovensky (he is semi-fluent in Slovak). To pravdepodobne v odkaze na rôzne vystúpenia a prejavy Andreja Danka, z ktorých vzniklo už viacero zostrihov. 
 
Andrej Danko na Wikipedia.org
Zdroj: Andrej Danko na Wikipedia.org 
 
„Upgrade“ anglickej verzie článku o Andrejovi Dankovi na stránke Wikipedia si všimol aj poslanec Miroslav Beblavý. „Keď ani Wikipedia nemá zľutovanie: Andrej Danko is Captain Slovakia,“ napísal Beblavý na svojom facebookovom profile. 
 
Zdroj: Facebook/ Miroslav Beblavý
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 238,617 +1,590 Dnes Úmrtí 4,260 +192 Dnes Uzdravení 197,191 Infikovaných 37,166 Last updated: 26. januára 2021 - 23:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky