nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodArénaKráľovnú Alžbetu takmer zastrelil jej vlastný ochrankár, keď sa šla v noci...

Kráľovnú Alžbetu takmer zastrelil jej vlastný ochrankár, keď sa šla v noci prejsť, a jej reakcia stojí za to

Buckinghamský palác je ostro stráženým miestom vo dne v noci a nebolo to inak ani v čase, keď sa kráľovná rozhodla, že sa sama prejde nočnými zákutiami okolo sídla britských monarchov. Stretla muža, ktorý si pre Times zaspomínal na chvíle, keď pri jednej z nočných služieb uvidel v areáli paláca tmavú postavu.

Bývalý ochranca britských monarchov uviedol, že keď videl neznámu postavu, vytiahol zbraň a vykríkol: „Kto je tam?“ Na jeho veľké prekvapenie išlo o kráľovnú, ktorá nemohla zaspať a šla sa prejsť, tak ako to robieva údajne pomerne často. „Dopekla, vaša výsosť, skoro som vás zastrelil,“ otvorene priznal ochrankár.

Kráľovná však ani po takomto incidente údajne nestratila svoj povestný zmysel pre humor a postavila sa k celej veci takpovediac športovo. „To je úplne v poriadku. Nabudúce vám vopred zavolám, aby ste ma nemuseli zastreliť,“ cituje Times svedectvo bývalého člena ochranky Buckinghamského paláca.

Celý text v angličtine si môžete prečítať TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 15:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -