Košičania majú jasno, chcú zmenu v koncepcii parkovania. Čo na to zastupiteľstvo?

  0

  Petícia s viac ako 17 000 podpismi obsahuje požiadavku zlacnenia prvej rezidentskej parkovacej karty z 35 na päť eur a zriadenie mestského podniku, ktorý by spravoval parkovanie v nových rezidentských zónach. Parkovanie má podľa zmluvy s mestom v správe súkromná spoločnosť EEI. Pre nespokojnosť s koncepciou parkovania i problémami pri jej zavádzaní vznikli v meste protesty aktivistov a občianske iniciatívy.


  Pri hlasovaní neprešli návrhy opozičných poslancov Jaroslava Polačeka a Marcela Gibódu, aby zastupiteľstvo vyhovelo petícii v zmysle jej požiadaviek.
   

  Medzi prvými bodmi rokovania je okrem petície občanov aj návrh zmien všeobecne záväzného nariadenia o parkovaní, ako aj návrh opozičného poslanca Ota Žarnaya na zrušenie rezidentských lokalít, o ktoré sa spoplatnené parkovanie v meste rozšírilo k 1. júlu tohto roku.

  Začiatok rokovania MsZ sa konal v búrlivej atmosfére. Na zasadnutie prišli občania nespokojní so systémom parkovania účinným od 1. júla. Poslanec Polaček predložil na úvod návrh na presadenie námestníčky primátora Renáty Lenártovej do poslednej rady pre poslancov “z dôvodu neúctivého správania” voči občanom mesta Košice. Zdôvodnil to jej poznámkami z minulého zasadnutia zastupiteľstva. Primátor Richard Raši reagoval, že hlasovanie o tomto návrhu by bolo v rozpore s rokovacím poriadkom.

  Rokovanie sprevádzajú na odporúčanie polície bezpečnostné opatrenia, vrátane zrušenia stránkových hodín magistrátu. Polícia púšťala občanov do rokovacej sály cez koridory a po bezpečnostných prehliadkach.

  Rokovacia sála má celkovú kapacitu 624 miest na sedenie. Okrem poslancov, starostov, pracovníkov magistrátu je pre verejnosť vyčlenených takmer 400 miest. Po začiatku rokovania boli takmer všetky zaplnené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu