Veľkí nepriatelia prvýkrát spolu. Obama s Trumpom v Bielom dome. Miliardár si obzrel svoje budúce sídlo

  0

  Podľa Trumpa sa očakávalo, že stretnutie v Oválnej pracovni bude krátke, ale napokon trvalo takmer 90 minút. Netajil sa tým, že mohlo trvať aj dlhšie. Stretnutie s Obamom označil za “veľkú česť” a poznamenal, že predtým sa zoči-voči nikdy nestretli.

  Trump dodal, že Obama mu vysvetlil aj “niektoré z ťažkostí”, ale aj “niektoré z naozaj veľkých vecí, ktoré sa dosiahli”. Odchádzajúci prezident uviedol, že so svojím nástupcom viedli “vynikajúci” a “rozsiahly” rozhovor. Ako poznamenal, potešilo ho, že Trump chce spolupracovať s jeho tímom na záležitostiach, ktorým momentálne USA čelia. Podľa Obamu je teraz dôležité, aby všetci “spojili sily”.

  Išlo o historické stretnutie medzi oboma mužmi, ktorí boli dlhé roky “urputnými nepriateľmi”, konštatovala televízia CNN. Išlo taktiež o prvú Trumpovu návštevu vo Washingtone od svojho zvolenia.

  Donald Trump má dnes v programe aj schôdzku s predsedom Snemovne reprezentantov Paulom Ryanom a lídrom republikánskej väčšiny v Senáte Mitchom McConnellom.

  Trump pricestoval do Washingtonu so svojím novozvoleným viceprezidentom Mikeom Penceom, ktorý má v programe schôdzku s odchádzajúcim viceprezidentom Joeom Bidenom.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu