Ukrajinské ministerstvo obrany vs ruskí tajní. Poriadna slovná prestrelka

  0
  Ilustračné foto: Mapa (Autor: ReproFoto: youtube)

   “Hlavná správa rozviedky (GUR) ministerstva obrany Ukrajiny odmieta vyhlásenia FSB o údajnom zadržaní pracovníkov GUR v Sevastopole,” uvádza sa vo vyhlásení. Informáciu o diverzantoch označilo ukrajinské ministerstvo za výmysel.

  Ruská tajná služba FSB dnes informovala, že v Sevastopole zadržali ďalšiu skupinu ukrajinských diverzantov. FSB vo vyhlásení spresnila, že “diverzno-teroristická skupina hlavnej správy rozviedky ministerstva obrany Ukrajiny” pripravovala záškodnícke činy vo vojenských a strategicky dôležitých objektoch na Krymskom polostrove.

  Jej členov zadržali podľa oznámenia v stredu v Sevastopole. Pri zásahu zhabali výbušné zariadenia veľkej sily, zbrane a strelivo, komunikačnú techniku, mapy, ako aj nákresy objektov predpokladaných diverzných útokov. Úrady by mali rozhodnúť o vzatí zadržaných do väzby. Pokračuje aj vyšetrovanie prípadu a zhromažďovanie dôkazových materiálov.

  O tom, že sa na Kryme podarilo predísť sérii diverzných útokov, informovala FSB aj v auguste tohto roka. Útoky podľa FSB pripravovala hlavná správa rozviedky ukrajinského ministerstva obrany a ich terčom mali byť životne dôležité články infraštruktúry a zásobovania Krymského polostrova. Cieľom týchto diverzantov bolo podľa ruskej tajnej služby “destabilizovať situáciu v oblasti v čase príprav a konania volieb”. Išlo o septembrové voľby do ruskej Štátnej dumy, ktoré sa na Krymskom polostrove konali prvýkrát od jeho pripojenia k subjektom Ruskej federácie.

  - Reklama -