pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBudaj sa rozohnil o amnestiách. Mečiarových aj Kováčových. Vraj je medzi nimi...

Budaj sa rozohnil o amnestiách. Mečiarových aj Kováčových. Vraj je medzi nimi priepastný rozdiel

Poslanec hnutia OĽaNO-NOVA Ján Budaj sa na sociálnej sieti vyjadril k zrušeniu Mečiarových amnestií. Počas svojho života sa ich zrušenia nedočkal exprezident Michal Kováč a po jeho smrti to tiež nevyzerá sľubnejšie. Budaj si myslí, že tí, ktorí dnes chránia záujem expremiéra Vladimíra Mečiara a udržujú tento štát v hanbe, tvrdia, že Mečiarove amnestie nie sú politický ani morálny, ale právny problém.

Rovnako poukazuje aj na tvrdenie, ktoré v posledných dňoch často počuť z úst slovenských politikov a to, že ak zrušiť Mečiarove amnestie, tak potom zrušiť aj tie Kováčove. „Znie to, na prvé počutie, logicky,“ tvrdí Budaj a pokračuje, „rozdiel medzi nimi je ale priepastný.“

Podľa jeho názoru je rozdiel medzi týmito dvomi amnestiami vecne, eticky aj politicky – priepastný. „Amnestovanie Kováča ml. bolo jednou z mnohých bežných amnestií smerujúcich ku kriminálnym kauzám súkromných osôb,” píše poslanec za Obyčajných ľudí a pokračuje, že takéto, pre mnohých nesympatické a sporné amnestie súkromných osôb, smú udeľovať prezidenti aj v iných štátoch. Budaj rovnako tvrdí, že v oveľa väčšom rozsahu sa podobné amnestie udeľovali v okolitých štátoch. Ako príklad uvádza napríklad českého exprezidenta Václava Havla, ale našiel ho aj u nás a to amnestie ďalšieho slovenského exprezidenta Rudolfa Schustera.

Zdroj: Facebook/Ján Budaj

„Na amnestii M. Kováča mohlo byť ľuďom nesympatické, že ju udelil synovi. Ale inak táto amnestia nemala žiadne dôsledky na charakter štátu,“ vysvetľuje poslanec a obracia pozornosť na Mečiarove amnestie, ktoré nesmerovali k omilosteniu trestnej činnosti súkromných osôb, ale chránili a dodnes chránia zločinne konajúce orgány štátu – tajnú službu. „Kedže je veľmi nepravdepodobné, že by SIS rokovala voči Kováčovi mladšiemu bez Mečiarovho vedomia – potom tu amnestujúci chránil sám seba,“ píše a dodáva: „To je výsmech a exemplárna deštrukcia právneho štátu.“


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img