Výzva občanov slovenskej vláde a parlamentu SR

0
Vlajka Slovenskej repubiky (Autor: SITA)

Situácia na Slovensku dosiahla kulminačný bod a my, občania Slovenska sa musíme ozvať. Nechceme žiť v krajine, kde občiansku spoločnosť nahradila vláda oligarchov, kde miesto demokracie vládne straníckosť a klientelizmus. Kde práva detí sú menej ako dym, kde raj majú len tunely a zlodeji, a kde kultúrne pamiatky sú menej než betónové záhrady. Chceme LEPŠIU KRAJINU, lebo ľud tejto krajiny si ju zaslúži!  

Aj touto výzvou Vám musíme pripomenúť, že my, občania, nie sme Vaši otroci, lebo Vy, členovia vlády, aj Vy, členovia parlamentu ste platení z našich daní. Nie z eurofondov, nie z peňazí oligarchov – to my sme zamestnávatelia a vy zamestnanci. Nie naopak.  

Na svoje miesta sme Vás dostali našimi volebnými hlasmi. Dostali sme Vás tam preto, lebo sme dúfali, že budete naše Slovensko spravovať. Lenže vy ho nespravujete, ale rozpredávate a rozkrádate. Preto dvíhame varovný prst, aby Vám pripomenul, kto je tu zamestnávateľ a kto zamestnanec.  

Nie sme Nemecko, ale môžeme byť. Nie sme Švédsko, ani Fínsko, ale môžeme byť. Ale môžeme byť aj Island. Pamätajte na to pri každom hlasovaní, pri každom rozhodovaní.  

Vás, pán premiér Róbert Fico žiadame, aby ste v súvislosti s kauzami Bašternák a kauzami Marco a Čistý deň s okamžitou platnosťou odvolali z funkcie ministra vnútra SR Róberta Kaliňáka a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera.  

Vás, pán predseda parlamentu Andrej Danko žiadame, aby ste okamžite odstúpili zo svojej funkcie pre Vaše nejasné financovanie strany SNS a pre svoje kroky, vedúce k neustálemu okliešťovaniu demokracie na Slovensku.  

Vás, poslanci Národnej rady Slovenskej republiky žiadame:

Aby ste dodržiavali princípy skutočnej a reálnej demokracie

O dôsledné rešpektovanie opozície pri prijímaní zákonov v prospech občanov Slovenskej republiky

O odpolitizovanie polície, súdov a verejnoprávnych médií

O okamžité prebudovanie a nastavenie sociálneho systému v prospech občanov

O okamžité zastavenie likvidácie strednej triedy a malých a stredných podnikateľov

O dôslednú ochranu prírodných zdrojov a národného kultúrneho dedičstva

Ďalej Vás žiadame:

O okamžité odvolanie Viery Tomanovej z postu komisárky pre deti

O zriadenie nezávislej expertnej komisie pre posudzovanie a schvaľovanie veľkých štátnych tendrov v každom dotknutom rezorte

O sprísnenie hmotnej a trestnoprávnej zodpovednosti za zlé nakladanie s verejnými prostriedkami na všetkých stupňoch riadenia

O prijatie dôsledných opatrení vedúcich k hmotnej a trestnoprávnej zodpovednosti sudcov, prokurátorov a exekútorov

O sprísnenie postihov za korupciu na všetkých stupňoch riadenia v exekučnom i výkonnom sektore štátu a o zriadenie absolútne nezávislého  tímu vyšetrovateľov pre vyšetrovanie  korupcie vo vrcholovej politike

O urýchlenú realizáciu nezávislého hĺbkového auditu Finančnej správy SR O vylúčenie schránkových firiem zo všetkých verejných zákaziek a to aj vo forme subdodávateľa  

Vážená vláda Slovenskej republiky, vážený parlament, nie je to málo, čo žiadame, ale je to vždy menej, čo Vy žiadate od nás. Lenže my už toho máme dosť. My sme slobodní ľudia a chceme žiť v  demokratickom štáte, v ktorom sa nebudeme musieť za svoju vládu a parlament hanbiť. A sľubujeme Vám, že ak naše požiadavky budete prehliadať, ak nebudete rešpektovať hlas ľudu, prikročíme k  dôraznejším opatreniam.  

Petíciu môžete podpísať TU.

- Reklama -