Svedok Lipšicovej autonehody vypovedal. Ak sa toto potvrdí…

  0
  Daniel Lipšic (Autor: TASR)

  V pondelok podvečer mal poslanec OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic dopravnú nehodu, pri ktorej zrazil dôchodcu. Ten po prevoze do nemocnice následkom zranení podľahol. Krátko po nehode poslanec NR SR verejne prezentoval, že nešiel rýchlo, chodca, ktorého usmrtil, nevidel a tiež dodal, že nepoužíval telefón. Viac sme o tom písali TU.

  Jeho slová však úplne nekorešpondujú s tvrdeniami očitého svedka nehody. Vedľa Lipšicovho auta malo isť auto s dvoma mladíkmi, ktorí už na polícii vypovedali a povedali: „Šli sme štyridsiatkou a on ma predbehol, myslím si, že mohol ísť okolo 60, možno aj 70. Nechcem preháňať, ale 60 určite,“ opísal situáciu svedok nehody.

  Ako informuje Čas.sk, svedok ešte povedal: „Nebrzdil ani sekundu, to som bol v šoku.“ Rovnako vo svojej výpovedi svedok uviedol, že chodec bol oblečený v tmavom, bolo ho zle vidieť, ale on si ho všimol a podľa jeho tvrdení ho jasne videl na priechode pre chodcov. Polícia prípad Lipšicovej autonehody stále prešetruje. Poslanec sa pár dní po tragédii vzdal poslaneckého mandátu, ten stratí od 30. septembra. O jeho odchode sme viac písali TU.


  - Reklama -