nedeľa, 7 marca, 2021
-3.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Savčenková vyzýva ukrajinskú vládu aby odstúpila

Savčenková vyzýva ukrajinskú vládu aby odstúpila

Savčenková sa nevyjadrila k podrobnostiam svojej návštevy vo Washingtone. Vo svojom prejave však poznamenala, že v rámci svojich zahraničných ciest sa vždy snaží o nadviazanie dialógu, ktorý môže viesť ku konkrétnym výsledkom.

Na otázku poľského diplomata, čo si myslí o úmysle dodávať smrtiace zbrane Ukrajine, Savčenková konštatovala, že by to bolo zbytočné vzhľadom na súčasnú úroveň korupcie v krajine. Podľa nej by Ukrajina mala prilákať západné investície a technológie pre rozvoj vlastného zbrojárskeho priemyslu.

Savčenková sa začala venovať práci poslankyne po tom, ako jej ruský prezident Vladimir Putin v máji tohto roku udelil milosť a úrady ju vymenili za dvoch ruských občanov odsúdených na Ukrajine za podporu proruských separatistov. Samotná Savčenková bola v Rusku obvinená a odsúdená na 22 rokov za spoluúčasť na vražde ruských novinárov, ktorej sa podľa súdu dopustila ako príslušníčka vládnych síl.

Od svojho návratu na Ukrajinu mala Savčenková viacero kontroverzných vyhlásení, takže časť ukrajinských politikov ju označila za “trójskeho koňa” vyslaného na Ukrajinu Moskvou. Napríklad operáciu vládnych síl na východe Ukrajiny označila za “bordel” a vyhlásila, že ju treba čo najskôr ukončiť. Obe strany konfliktu v Donbase šokovala aj vyhlásením, že by sa jedni druhým mali ospravedlniť za príkoria, ktoré si navzájom spôsobili počas trvania tzv. protiteroristickej operácie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 Úmrtí 7,739 Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 7. marca 2021 - 04:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky