streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaZabolí z týchto čísel Fica hlava? Ide o utečencov

Zabolí z týchto čísel Fica hlava? Ide o utečencov

Prisľúbené množstvo akceptovaných migrantov je v porovnaní s minulým rokom zhruba dvojnásobné; stále je však predstavuje len zlomok z potrebného počtu. Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) odhaduje, že by bolo potrebné presídliť až 1,2 milióna osôb. 

Obamom zorganizovaný summit sa konal popri prebiehajúcej všeobecnej rozprave Valného zhromaždenia OSN. Zúčastniť sa ho mohli iba krajiny, ktoré prisľúbili legálne prijatie utečencov.

Súčasná migračná kríza je podľa Obamu skúškou fungovania medzinárodného spoločenstva. “Všetky krajiny by mali niesť svoj podiel na kolektívnej zodpovednosti, pretože o veľkú väčšinu utečencov sa musí starať desať štátov sveta,” uviedol šéf Bieleho domu.

Na summite o migrácií sa zišli zástupcovia vyše 50 krajín a humanitárnych organizácií. Okrem zdvojnásobenia prísľubov na legálne prijatie utečencov sa účastníci zaviazali spoločne zvýšiť finančné príspevky pre OSN a ďalšie humanitárne skupiny o približne 4,5 miliardy dolárov. Okrem toho zaznel aj prísľub celosvetového zvýšenia počtu detí utečencov, ktoré navštevujú školu, o približne jeden milión.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 02:28 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img