Fico nadšený nebude. Mikloš mu dáva horké pilulky

  0
  Ivan Mikloš, exminister financií (Autor: SITA)

  V exministrovi financií Ivanovi Miklošovi vyvolal článok so súčasným riaditeľom bratislavského letiska Ivanom Trhlíkom dojem, že je Alica v krajine zázrakov. Mikloš v komentári pripomína obdobie, keď počas druhej Dzurindovej vlády v roku 2006 ukončili privatizáciu bratislavského letiska, ktorú po nástupe do funkcie aktuálny premiér Robert Fico zrušil, a letisko je štátne. Mikloš sa však pýta, s akým výsledkom?

  „Od roku 2006 doteraz vyrobilo letisko kumulatívnu stratu 43,7 milióna, počas posledných štyroch rokov to bolo okolo sedem miliónov eur ročne. Z Bratislavy sa stále takmer nikam nelieta,“ prízvukuje Mikloš a pripomína, že Slováci lietajú z Viedne, kam teda aj nosia svoje peniaze. Samotný riaditeľ Trhlík mal v rozhovore, o ktorom sa Mikloš zmieňuje už v úvode, povedať, že letisko nevyhnutne potrebuje strategického partnera a že zásadnou prekážkou pre ďalší rozvoj je, že je v štátnom vlastníctve.

  Mikloš rovnako pripomína vyjadrenie vtedajšieho ministra dopravy Jána Počiatka, ktorý v roku 2014 vyhlásil, že súčasné vedenie rezortu nebude privatizovať ani nijakým iným spôsobom meniť vlastnícke pomery na bratislavskom letisku. Tu sa podľa jeho názoru ukazuje tragikomickosť a trápnosť v súvislosti so vzťahom Smeru k privatizácii. „Najskôr zrušia privatizáciu, ktorá mohla priniesť štátu peniaze a podniku strategického partnera, investície a trhy, a potom pod tlakom problémov, ktoré si spôsobili, špekulujú, ako ju urobiť, len to tak nenazvať,“ píše exminister financií a komentár uzatvára pozdravom pre premiéra.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu