Rusko čakajú voľby. Ľudia sú ochotní predať svoj hlas za…

  0

  Prieskum centra Levada ukázal, že Rusi pristupujú k nadchádzajúcim parlamentným voľbám s veľkou rezervou. Server Českého rozhlasu, ktorý priniesol informácie o ruských voľbách svojim čitateľom, napísal, že podľa názoru voličov z kandidátnych listín odstránia ľudí, ktorí sú nepohodlní v očiach Kremľa, teda Vladimira Putina a jeho spolupracovníkov. Tento názor zastáva asi osem percent respondentov, 22 percent ľudí verí, že k žiadnym machináciám nedôjde.

  „Polovica Rusov je podľa prieskumu nezávislého centra Levada presvedčená, že septembrové parlamentné voľby budú predmetom ďalekosiahlych podvodov. A ešte horším vysvedčením pre demokraciu v najväčšej krajine sveta je, že štvrtina respondentov by za 5 000 rubľov, čo zodpovedá približne sume 68 eur, pokojne predala svoj hlas,“ píše ďalej server ČRo.

  Nepoctivé

  Ďalší prieskum spracoval výrazný kritik Kremľa Alexej Navaľnyj, ktorého Stranu pokroku z volieb vylúčili. Snažil sa ukázať, že Moskovčania zatiaľ nie sú rozhodnutí, komu dajú svoj hlas. „Moskovčania cítia v kostiach, že tieto voľby nebudú poctivé,“ povedal Navaľnyj pre britský denník The Times.

  Stojí pritom za pozornosť, že pri zatiaľ posledných voľbách prezradilo v hlavnom meste len 27 percent ľudí, že hlasovalo za Jednotné Rusko. Oficiálne čísla však ukázali, že vládnu stranu volilo až 47 percent Moskovčanov.

  Celý text si môžete prečítať TU.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu