Kollár a Sorosova nadácia v konflikte. Vraj šíri strach z islamu. Pomýlení ľudia, odkazuje poslanec

  0
  Boris Kollár a George Soros (Autor: TASR)

  Minulý víkend sa Boris Kollár, nominovaný na anticenu Homofób roka, vo svojom článku pre portál Konzervatívny výber obul do účastníkov pochodu za práva homosexuálov s názvom Dúhový Pride. Ten sa konal koncom júla v Bratislave a zúčastnilo sa ho asi dvetisíc ľudí.

  „To, proti čomu dlhodobo vystupujem, nie sú obyčajní gejovia, ktorí žijú svoj každodenný normálny život na Slovensku a ktorých si vážim, ale politický kultúrny homosexualizmus. Ten homosexualizmus, ktorý vychádza z kultúrneho neomarxizmu a ktorého cieľom je zmena spoločnosti, kde bude nasadený náhubok cenzúry majoritnej spoločnosti. A proti tomu budem vždy,“ napísal Kollár.

  Kollár: Dúhou proti islamofóbii? Absurdnosť

  Líder parlamentného hnutia Sme rodina zdôraznil, že za absurdnosť považuje aj fakt, že sa na pochode objavil transparent Dúhou proti islamofóbii. Ako príklad spomínanej „absurdnosti“ Kollár uvádza upálenie transsexuálnej aktivistky Hände Kader v moslimskom Turecku.

  „Vynechám nateraz komentovanie, že na fotke je aj výkonný riaditeľ OSF (Open Society Foundation – Nadácia pre otvorenú spoločnosť, pozn. redakcie) na Slovensku Ján Orlovský, čo po uniknutí „sorosových e-mailov” kompromituje celé podujatie,“ konštatoval ďalej Kollár.

  Soros a Nadácia otvorenej spoločnosti

  Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS) pôsobí na Slovensku od novembra 1992 ako súčasť rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je filantrop a finančník George Soros. Prívrženci tohto amerického miliardára poukazujú na jeho „osobité miesto v demokratickej transformácii“ krajín strednej a východnej Európy. Kritici, ktorých ma Soros tiež neúrekom, však pripomínajú jeho morálne pochybné finančné praktiky, akou bol aj jeho špekulatívny útok na britskú libru v roku 1992. Pre jeho snahy o ovplyvňovanie vnútroštátnych legislatív vo viacerých krajinách a blízkymi kontaktmi s politickými lídrami je tiež označovaný za sivú eminenciu svetovej politiky.

  Do hľadáčiku svetových médií sa Soros aktuálne dostal aj pre uniknuté e-maily. Najskôr 11. augusta stránka Wikileaks zverejnila mail, v ktorom Soros bývalej americkej ministerke zahraničia Hillary Clintonovej navrhuje slovenského diplomata Miroslava Lajčáka ako mediátora vhodného na riešenie krízy v Albánsku (Lajčák bol následne touto úlohou skutočne poverený – pozn. redakcie), pričom o dva dni neskôr zase stránka DC Leaks zverejnila mailovú korešpondenciu Sorosovej nadačnej siete.

  Riaditeľ NOS: Kollár šíri strach

  Riaditeľ NOS na Slovensku Ján Orlovský označil Kollárov článok za účelové spájanie navzájom nesúvisiacich informácií, ktoré má za cieľ posilniť predsudky a strach z LGBTI komunity a moslimov. „Je veľmi smutné i odsúdeniahodné, že na šírenie strachu z islamu si autor zvolil násilnú smrť tureckej aktivistky a zároveň využil priestor na skrytý útok proti aktivitám LGBTI komunity na Slovensku,“ píše Orlovský.

  Ozrejmil tiež, že transparent Dúhou proti islamofóbii náhodou niesol v sprievode neznámy účastník bratislavského pochodu bez riadenia zhora, pričom sa vyjadril aj k „odhaleniam“ DC Leaks. „Únik ´sorosových e-mailov´, ktorý konšpiračné weby šíria pod názvom DC-leaks a autor článku okrajovo spomína ako kompromitujúci, obsahuje bežnú mailovú korešpondenciu nadačnej siete, ktorej obsahom sú verejne dostupné informácie o financovaní aktivít na podporu otvorenej spoločnosti,“ konštatuje Orlovský a svoju reakciu uzatvára s tým, že od predstaviteľa verejnej služby by očakával oveľa zodpovednejší postoj.

  Terorizmus zneužíva islam, nie naopak

  Slovenského riaditeľa vplyvnej neziskovky si zastal aj poslanec SaS Martin Poliačik. „Odkedy Jána poznám, mám ho rád. Fakt skvelý človek to je. A vie kultivovane reagovať, aj keď z druhej strany moc kultivovanosti nebadať,“ napísal na sociálnej sieti saskársky kritik Borisa Kollára.

  ParlamentnéListy.sk sa Orlovského spýtali, či očakáva zmenu Kollárovej rétoriky. „Otázka by mala smerovať skôr na pána Kollára. Verím, že moja reakcia na článok bude aspoň jeden z dôvodov na zamyslenie sa,“ uviedol. Spresnil tiež, že strach z islamu považuje za naozaj „neopodstatnený, rovnako ako je neopodstatnený strach z akéhokoľvek svetového náboženstva“. Ak máme podľa Orlovského niečomu čeliť, tak predovšetkým tomu, aby sa „tmárstvo a bigotnosť, ktoré sú súčasťou každej viery“ stali jej hlavným prúdom. „Paradigma je totiž opačná – islam je viera, nie terorizmus. Terorizmus však islam zneužíva na svoje ciele,“ uzavrel.    

  Kollár sa smeje. Vraj dostáva „mrte“ takýchto listov

  Tvrdenia Orlovského, že šíri strach z islamu, komentoval Kollár pre ParlamentnéListy.sk nasledovne: „Hahaha, ja nešírim strach z islamu, ja len pomenovávam veci tak, ako sú. Len upozorňujem na veľký problém, ktorým je islam. Či sa to pánovi Orlovskému páči, alebo nie,“ uviedol líder Sme rodina, ktorý sa vyjadril aj k obhajobe Orlovského, že to nebola NOS, kto priniesol na dúhový pochod transparent Dúhou proti islamofóbii.  „Tak potom ani ja som nebol ten, kto šíri strach z islamu. To bol ten, ktorý sedí v mojej hlave,“ povedal rehotajúci sa Kollár, ktorý po chvíľke zvážnel. „Pozrite sa, bolo to tam? Bolo to tam. Tieto trápne výhovorky, že Soros za tým nestojí… Bol to človek, ktorý tam s nimi pochodoval. Máme sa tváriť, že to bol nejaký fašista? Kotlebovec to tam priniesol?“ poznamenal.

  Kollár pritom opätovne vyslovil svoju kritiku účastníkom Dúhového Pride. „Na tomto je krásne vidieť, akí sú tam pomýlení ľudia. Tam bolo päť a pol homosexuálov, tí, ktorých sa to týka, tam vôbec neboli. Dostal som mrte listov od homosexuálov, ktorí písali, že pán Kollár, súhlasím s vami, toto je maškaráda, my chceme žiť pokojný život v ústraní a chceme mať svätý pokoj,“ prezradil Kollár.

  „S týmito maškarádami teda nesúhlasia ani samotní homosexuáli. Je to jedna sprostá maškaráda, ktorú organizujú, propagujú a vykonávajú pomýlení ľudia. Garantujem vám, že keď na tom dúhovom pochode bolo 15 percent homosexuálov, tak som to prehnal,“ uzavrel Kollár.

  - Reklama -