Soros napísal Hillary: Na toto sa hodí Lajčák. A skutočne ho nominovali

12. 8. 2016 13:45

Známy miliardár, finančník a ľavicový aktivista bol v kontakte so súčasnou horúcou kandidátkou na americkú prezidentku Hillary Clintonovou, keď pôsobila ako ministerka zahraničných vecí. V jednom prípade jej dokonca navrhol, aby slovenský diplomat Miroslav Lajčák riešil krízu v Albánsku. Dokazujú to uniknuté e-maily, zverejnené stránkou WikiLeaks.

Soros napísal Hillary: Na toto sa hodí Lajčák. A skutočne ho nominovali
Foto: TASR
Popis: Soros, Lajčák

V jednom zo zverejnených e-mailov od Georgea Sorosa pre Hillary Clintonovú sa píše toto:

„Drahá Hillary, v Albánsku nastala vážna situácia, ktorá potrebuje naliehavú pozornosť na najvyšších úrovniach vlády USA. Možno vieš, že opozičné demonštrácie v Tirane v piatok mali za následok smrť troch ľudí a ničenie majetku.

Existujú vážne obavy týkajúce sa ďalších nepokojov v boji proti demonštrácii, ktorú zorganizovala vládnuca strana v stredu a na to nadviazali akcie opozície o dva dni neskôr.

Vyhliadky hovoriace o desiatkach tisíc ľuďoch, ktorí vyšli do ulíc, a zapálené politické prostredie neveštia nič dobré pre návrat verejného poriadku a krehkého demokratického procesu v tejto krajine do normálu.

Nie v zlej spoločnosti

Soros vyzýval vtedajšiu ministerku zahraničia, aby zapojila medzinárodné spoločenstvo a vyvinula tlak na premiéra, aby „zabránil ďalším demonštráciám“ a „zmiernil verejné výroky. Druhým bodom jeho e-mailu je vymenovanie európskeho úradníka, ktorý bude slúžiť ako mediátor.

Ľavicový miliardár dal Clintonovej zoznam potenciálnych kandidátov na mediátora, ktorými by podľa neho mali byť Carl Bildt, Martti Ahtisaari alebo súčasný slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

E-mail bol odoslaný Sorosovým asistentom Richardom Vermom. Len tri dni po tom, čo Clintonová dostala e-mail od Sorosa, EÚ vyslala Sorosovho kandidáta Lajčáka, aby bol mediátorom v občianskych nepokojoch, hlási BBC.

JUDr. Miroslav Lajčák

  • BPP
  • minister zahraničných vecí a európskych záležitostí

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci...

8:59 Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci...

Líder českého hnutia SPD Tomio Okamura a poslanec za toto hnutie Radim Fiala sa na svojich facebooko…