utorok, 19 októbra, 2021
3.9 C
Bratislava
ÚvodArénaZnásilňovanie žien, mužov aj batoliat. Ukrajinskí dobrovoľníci a ich hrôzostrašné zverstvá

Znásilňovanie žien, mužov aj batoliat. Ukrajinskí dobrovoľníci a ich hrôzostrašné zverstvá

„Keď boli zadržaní velitelia Tornáda, odobrali im telefóny, na ktorých je hrozné video, ktoré je teraz súčasťou obžaloby. Je to video rôznych sexuálnych orgií, znásilňovania. Sú tam dokonca aj batoľatá. Domnievam sa, že matku donútili robiť tie veci so svojím vlastným dieťaťom pod hrozbou smrti potomka,“ povedala Čornovolová až v neuveriteľnom rozhovore pre ukrajinský televízny kanál 112.ua.

Kto je Čornovolová?

Politička Taťjana Čornovolová pritom nie je žiadnou proruskou opozičnou aktivistkou. Za vlády bývalého prezidenta Viktora Janukovyča patrila k jeho hlavným odporcom a bola aj organizátorom protestov na kyjevskom Majdane, ktoré Janukovyčovu vládu zvrhli. Dnes je členkou nacionalistickej strany Ľudový front, pričom jej muž, člen práporu Azov, zomrel na východe krajiny v bojoch so separatistami.

Ako informuje denník Blesk, príslušníci práporu Tornádo boli zadržaní kyjevskými úradmi v júni, keď boli obvinení zo znásilňovania civilistov, krádeží, výpalného, únosov a ďalších zločinov. Súd s členmi Tornáda sa pritom pokúsili narušiť nacionalisti. Polícia im v tom však zabránila.

(text pokračuje nižšie)

Veliteľ práporu Tornádo, ktorého členovia údajne znásilňovali aj deti. (zdroj: VKontakte)

Zverstvá

Obžalovaným je aj veliteľ Tornáda Ruslan Oniščenko, ktorý mal byť hlavným organizátorom hrôzostrašných orgií. Z jednej miestnosti v škole si údajne tornádovci urobili mučiareň, kde boli týraní nielen separatisti, ale aj ľudia „len“ nesympatickí týmto vojakom.

„Raz sem pritiahli dôchodcu, ktorého zavesili za nohy, potom ho mlátili tak, až jeho telo sčernelo… Potom ma prinútili, aby som strčil jednému zajatcovi do úst penis, následne ho znásilnili, on pritom plakal,“ opísal ukrajinským vyšetrovacím orgánom zločiny dobrovoľníkov očitý svedok, ktorý mučenie prežil.

„Raz tu bola pani, mala problémy s kŕčovými žilami. Priviazali ju a začali mlátiť palicou po nohách. Potom ju položili na brucho, roztiahli nohy a znásilňovali. Bolo ich tak desať,“ uviedlo zase dievča, ktorému mal Oniščenko oznámiť, že ide o „biznis, do ktorého vložil veľa peňazí“.

(text pokračuje nižšie)

Vojaci z práporu Tornádo, ktorí údajne znásilňovali aj deti. (zdroj: VKontakte)

Biznisom zrejme Oniščenko myslel riadenie prostitúcie pre vojakov a dobrovoľníkov, ako aj predávanie týchto úchylných videí zo znásilňovania a mučenia na čiernej internetovej sieti – Deep Webe. V tejto časti webu sa nachádza obsah ako obchod s drogami, zbraňami, pedofilné fóra či tvrdá nelegálna pornografia alebo skrytá Wikipédia a podobne.

V hľadáčiku ukrajinských orgánov

Ľudskoprávne organizácie obviňujú separatistov aj ukrajinské dobrovoľnícke oddiely zo zločinov na civilnom obyvateľstve, pričom ukrajinské orgány už začali v tejto veci konať. Rozpustili Tornádo a pustili sa aj do vyšetrovania aktivít práporu Ajdar.

Občianska vojna na Ukrajine vypukla po protestoch na kyjevskom námestí Majdan, ktoré vyústili k zvrhnutiu vlády vtedajšieho prezidenta Viktora Janukovyča. Na juhovýchode krajiny následne vznikli proruské separatistické republiky, ktoré odmietajú uznať legitimitu vlády v Kyjeve. Podľa odhadov OSN v konflikte od roku 2014 už na Ukrajine zahynulo viac ako 10-tisíc ľudí.

Taťjana Čornovolová o barbarských aktivitách členov Tornáda

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 07:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img