štvrtok, 6 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna USA kritizuje moslimské krajiny. Čím si to zaslúžili?

USA kritizuje moslimské krajiny. Čím si to zaslúžili?

Ministerstvo zahraničných vecí USA vo svojej včea zverejnenej výročnej správe o náboženskej slobode vo svete uvádza, že tieto zákony podporujú spoločenské a náboženské vášne, ktoré často ústia do trestov smrti.

“Takéto zákony sú v rozpore so všeobecne uznávanými ľudskými právami. Krivé obvinenia spájané s osobnou odplatou alebo ziskom žalujúceho nie sú ničím výnimočným. Výsledkom je často lynčovanie,” tvrdí Washington. Správa, z ktorej cituje agentúra AP, zmieňuje tiež “súdy v mnohých krajinách, ktoré stále udeľujú tvrdé rozsudky za rúhanie sa a odpadlíctvo, čo sa zneužíva na striktné obmedzovanie náboženskej slobody”.

Americký rezort diplomacie v tejto súvislosti spomína najmä problematickú legislatívu v Afganistane, Mauritánii, Pakistane, Saudskej Arábii a Sudáne. Ďalším znepokojujúcim faktorom je podľa výročnej správy zvýšená miera vládnej kontroly nad náboženskými skupinami, často zacielená na potláčanie slobody vierovyznania príslušníkov menšinových komunít.

Medzi krajiny s krajne prísnymi registračnými zákonmi zaraďuje americké ministerstvo zahraničných vecí Angolu, Azerbajdžan, Brunej, Eritreu, Mjanmarsko, Rusko a Vietnam. Správa sa zameriava aj na prenasledovanie, diskrimináciu a násilie vrátane genocídy voči náboženským menšinám, a to i kresťanom, ktorej sa dopúšťajú tzv. Islamský štát v Iraku a Sýrii a hnutie Boko Haram v západnej Afrike. Dokument uvádza i neprávosti voči sunnitom a menšinovým sektám v Iráne, šiitom v Saudskej Arábii a Bahrajne, ako aj neprávosti voči kresťanom v Číne, antisemitizmus v častiach Európy a úplnú absenciu náboženskej slobody v KĽDR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 6. mája 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -