Trump sa už asi načisto zbláznil. Vyzval na atentát na Clintonovú

  0
  Donald Trump a Hillary Clintonová. (Autor: TASR)

  “Hillary chce… v podstate zrušiť druhý dodatok (americkej ústavy),” vyhlásil Trump vo Wilmingtone v štáte Severná Karolína. Na mysli mal právo občanov nosiť zbraň na svoju ochranu, ktoré je zakotvené v dodatku ústavy.

  Trump v príhovore pokračoval: “Mimochodom, ľudia, ak vyberie svojich sudcov, už nebudete môcť urobiť nič. Ale sú tu nadšenci za druhý dodatok, tak možno niečo urobia. Neviem…”

  Manažér Clintonovej kampane Robby Mook odsúdil výrok republikánskeho kandidáta: “To, čo Trump hovorí, je nebezpečné. Osoba snažiaca sa byť prezidentom Spojených štátov by nemala v žiadnom prípade vyzývať na násilie.”

  Sila zjednotenia?

  Trumpova kampaň rýchlo zareagovala na obvinenia, že republikán navrhuje zástancom práva nosiť strelnú zbraň, aby sa Clintonová stala ich terčom. Trumpova kampaň argumentovala, že jeho výrok bol len uznaním sily, jednoty a odvahy Američanov zastávajúcich právo nosiť zbraň.

  “Volá sa to sila zjednotenia – vyznávači druhého dodatku majú úžasného ducha a sú nesmierne jednotní, čo im dáva obrovskú politickú silu. A tento rok budú hlasovať v rekordných počtoch a nebude to za Hillary Clintonovú. Bude to za Donalda Trumpa,” uviedol vo vyhlásení Trumpov hovorca Jason Miller, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

  Americká Národná asociácia držiteľov zbraní (NRA), ktorá je popredným združením podporovateľov práva na vlastníctvo zbraní súkromných osôb, vyjadrila na Twitteri súhlas s Trumpom: “Ak Clintonová vyberie sudcov s postojom proti zbraniam, nemôžeme nič urobiť.” Avšak NRA rýchlo dodala: “Ale predsa len niečo urobiť môžeme. V deň volieb môžeme hlasovať za druhý dodatok.”

  - Reklama -