Washington sa mýlil. A týka sa to nemeckého rapera pôsobiaceho v IS

  0
  Berlínsky raper, džihádista Denis Cuspert (Autor: internet)

  Podľa stredajšieho oznámenia ministerstva obrany USA, ktoré priniesol denník The New York Times (NYT), sa vyhodnotenie náletu zo 16. októbra ukázalo ako “nesprávne” a Deso Dogg, občianskym menom Denis Cuspert, tento útok zrejme prežil. Citovaný hovorca Adrian Rankine-Galloway neuviedol žiadne podrobnosti a nie je tak známe, kedy sa Pentagón dozvedel, že Cuspert je stále nažive.

  Washington bude podľa hovorcu naďalej zasahovať proti teroristom, akým je Cuspert, keďže ide o postavy, ktoré “plánujú, vykonávajú alebo inšpirujú k útokom proti Západu a spojencom USA”.

  Správy o tom, že uvedený džihádista pochádzajúci z Berlína je stále nažive, sa podľa NYT objavovali už dávnejšie na internete a pochybnosti o jeho usmrtení vyjadrovala i nemecká spravodajská služba. Cuspertov hlas bol totiž identifikovaný v propagandistickom videu IS, ktoré bolo zverejnené v apríli pod nemeckým názvom An Euch Feinde Allahs (Vám, nepriatelia Alaha).

  Rodák z Berlína vystupoval pod menom abú Talha Almání aj v predošlých videoodkazoch IS, kde vyzýval na páchanie teroristických útokov. Jeho úlohou bolo údajne aj verbovanie nových džihádistov.

  - Reklama -