sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPrezident Kiska: Mestá a regióny musia byť presadzovateľmi potrieb občanov

Prezident Kiska: Mestá a regióny musia byť presadzovateľmi potrieb občanov

Podporu a prepojenie regiónov, miest a obcí Európy považuje za veľmi dôležitú tému, preto je presvedčený o dôležitosti a patričnom význame tohto samitu. “Bol by som radšej, keby sa odohrával v menej napätej atmosfére, v stabilnejších a pokojnejších časoch. Verím však, že všetky výzvy sme schopní zvládnuť a v hľadaní riešení dokážeme, ako doteraz, postupovať spoločne,” uviedol Kiska.

Práve obce, mestá a regionálne parlamenty podľa jeho slov sú najbližšie k ľuďom a ich zástupcovia dokážu veľmi adresne prijímať opatrenia na skvalitnenie života a zabezpečenie každodenných oprávnených potrieb verejnosti. “Obyvatelia vašich miest sú nielen občanmi vašej krajiny, ale sú aj európskymi občanmi a na to netreba zabúdať. Mnohé mestá a obce na Slovensku rastú a rozvíjajú sa vďaka EÚ, nadnárodným partnerstvám, a tento dôležitý úspech sa musí preniesť zo samosprávy na jej občanov,” adresoval účastníkom samitu prezident.

EÚ považuje za úžasný projekt Európy, ktorý podľa jeho slov nie je o politike pre Brusel, ale o politike pre jej občanov. Kiska preto dúfa, že v kľúčových témach samitu nájdu jeho účastníci porozumenie, ale aj zrozumiteľné riešenia, ktoré zvýšia stabilitu EÚ a prosperitu jej miest i regiónov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img