Kým sa vraj Nicholsonová hrala na riaditeľku zemegule, tak Blaha zaznamenal víťazstvo

  0
  Poslanec Ľuboš Blaha počas prejavu v Litoměřiciach (Autor: Zuzana Koulová)

  Ako svoj príspevok na sociálnej sieti začína predseda výboru pre európske záležitosti, kým sa „Nicholsonová hrala v parlamente na riaditeľku zemegule, vedenie nášho parlamentu rokovalo v Štrasburgu v Európskom parlamente s predsedníctvom EP vrátane Martina Schulza a predsedov všetkých poslaneckých klubov od krajnej ľavice až po krajnú pravicu“. Ako ďalej približuje, v Štrasburgu bol spolu s predsedom Dankom, podpredsedami Bugárom a Glváčom a ďalšími predsedami výborov.

  „Vo svojom príspevku som zdôraznil, že Európskej únii prestávajú dôverovať chudobní ľudia a jediná šanca, ako Európu zachrániť, je zvrátiť jej neoliberálne smerovanie, ktoré vyhovuje bankám, veľkým firmám a bohatým ľuďom. Nie však bežným ľuďom,“ píše smerák. „Musíme vytvoriť sociálnu Európu,“ uzatvára.

  (text pokračuje pod príspevkom)

  Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

  Ako ďalej Blaha píše vo svojom facebookovom statuse, v tejto súvislosti kritizoval TTIP a CETA, čo sú dohody o voľnom trhu s USA a Kanadou. „Na záver prišla dobrá správa,“ informuje a pokračuje, „predseda EP Schulz ma informoval, že včera Európska komisia rozhodla, že dohodu CETA nebude vnímať ako svoju výlučnú právomoc a o tejto dohode budú rozhodovať aj národné parlamenty.“

  „Je to naše veľké víťazstvo,“ píše Blaha a dodáva, že už dlhodobo bojujú za to, aby o TTIP a CETA rozhodovali národné parlamenty. Podľa smeráka s najväčšou pravdepodobnosťou teda neprejdú a pokračuje, že našiel v Európskom parlamente podporu. „Teraz ešte ustrážiť, aby Komisia nenechala dohodu CETA provizórne platiť, kým sa neskončí ratifikačný proces – bojujeme ďalej! Niekto musí…“ píše a dodáva, „tým nechcem spochybňovať záškodnícku prácu našej ctenej opozície. Určite aj dnešné detinské správanie Nicholsonovej v NR SR nejako pomáha občanom, len za b*ha neviem dôjsť na to, že ako…“ uzatvára.

  V diskusii pod príspevkom jeden komentujúci na adresu podpredsedníčky Národnej rady SR píše: „Nielen zemegule, ale aj priľahlého blízkeho okolia!“ Pod týmto komentárom zareagovali ešte ďalší dvaja diskutujúci. Prvý pridal: „A všetkých priľahlých dedín a poľností,“ zatiaľ čo druhý zavŕšil: „Oj, oj. Ona aj klingonov bude ovládať.“


  Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu