sobota, 6 marca, 2021
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Pre moslimov sa skončil ramadán. Tento rok ho poznačili veľké bombové útoky

Pre moslimov sa skončil ramadán. Tento rok ho poznačili veľké bombové útoky

Saudskú Arábiu zasiahli v pondelok tri samovražedné útoky, vrátane útoku v blízkosti druhého najsvätejšieho miesta islamu – mešity v Medine. V Iraku zabili dva koordinované bombové útoky v nedeľu podľa utorňajšej bilancie tamojšieho ministerstva zdravotníctva najmenej 250 ľudí.

Koniec ramadánu a začiatok sviatku íd al-fitr mal na rôznych miestach sveta rozličnú podobu. V Indonézii vyšli deti do ulíc vo farebných kostýmoch s lampiónmi v rukách. Na mnohých miestach, napríklad v Malajzii, oslavovali s ohňostrojmi. Ľudia nakupovali na hostiny alebo cestovali domov k rodinám. V irackom Bagdade sa však predajcovia vyjadrili, že mali iba minimálny predaj po víkendových útokoch.

Začiatok a koniec každého islamského lunárneho kalendára sa stanovuje na základe pozorovania mesačných cyklov, takže termíny sviatkov sa v jednotlivých krajinách môžu líšiť. Mnohé islamské krajiny však slávia sviatky v rovnakých termínoch ako Saudská Arábia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 +2,522 Dnes Úmrtí 7,739 +74 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 6. marca 2021 - 17:57 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky