Minister Lajčák predstavil diplomatickému zboru program predsedníctva

  0
  Miroslav Lajčák (Autor: SITA)

  Na úvod konštatoval, že ide o symbolicky prvý deň nášho predsedníctva a vyjadril radosť, že môže informovať o ambicióznom programe v čase, keď Únia čelí bezprecedentným výzvam.

  Prítomných veľvyslancov oboznámil s témami slovenského predsedníctva, ktorých cieľom je dosahovanie konkrétnych výsledkov, prekonávanie fragmentácie EÚ a zameranie sa na občana. Zároveň podrobnejšie informoval o štyroch prioritných okruhoch, a to o Hospodársky silnej Európe, Modernom jednotnom trhu, Udržateľnej migrácii a azylovej politike a o Globálne angažovanej politike.

  Hlavné úlohy

  Hlavné úlohy slovenského predsedníctva sú pripraviť podmienky pre chod predsedníctva, zamerať sa na program, ktorý môžeme ovplyvniť a pripraviť sa aj na témy, ktoré dopredu nemôžeme predvídať.

  Lajčák predstavil členom diplomatického zboru aj generálnych riaditeľov sekcií MZVaEZ SR, ktorí sú zodpovední za hlavné aktivity ministerstva počas slovenského predsedníctva: Ivetu Hricovú zo sekcie európskych záležitostí, Petra Mišíka z politickej sekcie a Milana Zachara zo Sekretariátu slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

  - Reklama -