Transparenty do parlamentu nepatria? Bugár, Bugár. Krátka pamäť? Toto ju osvieži

  0
  Matovič v parlamente pri transparente s fotkou Bašternáka a Kaliňáka (Autor: TASR)

  Predseda parlamentu Andrej Danko sa po prerušení mimoriadnej schôdze vyjadril, že otvorí rokovací poriadok, v ktorom sa bude snažiť stanoviť dôstojné pravidlá. „Ja ako predseda parlamentu nemám takmer žiadne kompetencie konať, ak by aj všetci poslanci doniesli plagáty. Preto je asi najvyšší čas stanoviť pravidlá. Ale som zodpovedný za dôstojný priebeh schôdze a mám právo rozhodnúť, ako ďalej,“ povedal líder národniarov.

  Viac sme o tom písali TU.

  Líder OĽaNO Igor Matovič sa však bráni, že je zo zákona umožnené použitie akejkoľvek vizuálnej pomôcky a poslanci to tak robili aj predtým. Podľa opozície história Slovenska nepozná prípad, aby preto, že si poslanec prinesie k prejavu v pléne NR SR vizuálnu pomôcku, bola prerušená parlamentná schôdza.

  Bolo zabránené poslancovi vykonávať si svoj mandát. Béla Bugár (Most-Híd) mi ako predsedajúci schôdze zakázal transparent, pritom v roku 1996 bránil v parlamente transparentom vo vystúpení Ivanovi Lexovi. Keď sa to týka ich, mohli brániť iným poslancom vystupovať, keď sa to týka nás, aj keď sme nikomu v ničom nebránili, tak zrazu sú schopní prerušiť schôdzu,“ povedal Matovič s fotografiou v rukách, na ktorej bol Bugár s transparentom.

  Zdroj: TASR. 15. schôdza Národnej rady SR, rok 1996

  Na transparenty v parlamente upozorňuje aj Matovičov spolustraník Jozef Viskupič, ktorý na sociálnej sieti zdieľa fotografiu z obdobia prvej vlády exministerky Ivety Radičovej. Na fotografii je vľavo zachytený poslanec Smeru Peter Šuca, ktorý podľa Viskupičových slov „najviac skákal, že transparenty do parlamentu nepatria“.

  Zdroj: Facebook/Jozef Viskupič

  Spolu so Šucom je na fotografii aj Marián Saloň, ktorý je štátnym tajomníkom v ministerstve obrany. „A nikto im schôdze neprerušoval,“ píše Viskupič a pokračuje, „premiérka sedela v NR SR a nikdy neutiekla ako Fico, odpovedala poslancom… atď.,“ uzavrel.

  V diskusii pod príspevkom jeden komentujúci upozorňuje na dvojitý meter, „o ktorom tak radi vykrikujú, inteligenti“. Iný píše: „Krása, Ficov slovník…“


  Zdroj: Facebook/Jozef Viskupič

  - Reklama -