Prvenstvo, na ktoré upozorňuje vo svojom komentári na Hnonline.sk Ľubomír Šulko. „Kde sú tie časy, keď sa premiér Fico z opozície smial, že je neschopná,“ začína svoj komentár a dopĺňa: „Všetko zmenil jeden Bašternák. Zrazu je opozícia na koni a premiér v takej defenzíve, akú ešte počas svojej politickej kariéry nezažil.“
Podľa komentátora je najhoršou správou pre premiéra vysoká účasť ľudí na proteste pred bytovkou Bonaparte, čo bola riadna šupa. „Až taká, že ani zdatný komunikátor Fico teraz nevie, čo má robiť,“ myslí si. Pokiaľ ide o Ficove vyhrážky o tom, že aj on naženie päťtisíc ľudí do ulice, majú pár háčikov. Napríklad opozícia nikoho nenaháňala a je ťažké si predstaviť, ako pred Matovičovu bytovku v Trnave napochoduje toľko ľudí a budú skandovať: „Kaliňák je nevinný, Matovič do basy.“
Ozajstný problém však podľa Šulka nastane až vtedy, ak sa situácia znepáči predsedovi SNS Andrejovi Dankovi. „Ten sa totiž podľa prieskumov nemusí báť ani pádu vlády a ani predčasných volieb. Ako jediný zo súčasnej koalície,“ uzatvára.



