Hlina mení KDH. Plánujú organizovať protest za odvolanie Kaliňáka. A to rovno na námestí

  0
  Alojz Hlina. (Autor: pk)

  V pondelok 20. júna sa zišli pred komplexom Bonaparte, v ktorom Bašternák prenajíma byt premiérovi Robertovi Ficovi, tisícky ľudí, ktorí žiadali odchod Kaliňáka aj Fica. Priniesli im červené karty. Podľa protestujúcich Bašternák len za rok 2012 podvodne vylákal od štátu osem miliónov eur cez fiktívne odpočty DPH.

  Ďalší protest má byť na bratislavskom Námestí SNP 23. júna o 17.00 h. Organizujú ho Demokrati Slovenska Ľudovíta Kaníka. “Pre slušnú krajinu je neprípustné, aby minister vnútra obchodoval s človekom podozrivým z obrovských daňových podvodov a vo svojich vyjadreniach ho ospravedlňoval. Je neprípustné, aby premiér krajiny, ktorá sa stane o pár dní predsedajúcou krajinou v Rade EÚ držal takéhoto ministra vo vláde a býval v byte, ktorý má údajne v nájme od tohto podozrivého človeka,” píše Kaník.

  O niekoľko dní neskôr bude protestovať aj KDH. “Vzhľadom na aktuálne udalosti oznamujeme, že ak do 1. júla nebude Kaliňák odvolaný, resp. neodstúpi z funkcie ministra vnútra, tak 1. júla na Námestí SNP zorganizujeme protest na jeho odvolanie,” oznámilo KDH na svojej webstránke. Hnutie podporuje zhromaždenia a iné aktivity s organizované rovnakým cieľom.

  Kaliňák má dôveru Fica a celého Smeru-SD. “Každý politik, ktorý prichádza z podnikateľského prostredia, si nesie so sebou svoju minulosť a kontakty. Robert Kaliňák na dennej báze vysvetľuje, predkladá dokumenty a komunikuje,” uviedol Fico, podľa ktorého Kaliňák dokázal, že nebral od Bašternáka peniaze.

  Fico taktiež opätovne odmietol vysťahovať sa z bytu Bašternáka v komplexe Bonaparte. Urobí tak, ak sa preukáže Bašternákova vina v prípade podozrenia z daňových únikov. “Ak sa preukáže, že majiteľ môjho bytu je zločinec, vysťahujem sa. Ale nebudem sa sťahovať len preto, že si to želá pán Matovič,” zdôraznil. Poukázal na to, že v komplexe Bonaparte bývajú aj iní významní ľudia, napríklad šéf zahraničnej banky.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu