pondelok, 10 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Čo ešte o Kalim nevieme? Objavil sa aj na záberoch z miesta,...

Čo ešte o Kalim nevieme? Objavil sa aj na záberoch z miesta, kde útočila mafia

Dokumentárny seriál Rozhlasu a televízie Slovenska Mafiáni, ktorý vysiela RTVS na Jednotke, sa v jednej zo svojich častí venoval mafiánskej skupine pápayovci. Papáyovci pôsobili na južnom Slovensku v 90. rokoch minulého storočia, pričom ich mekkou bola Dunajská Streda. Súčasťou dielu boli aj archívne zábery z vtedajších správ štátnej televízie, ktoré vyobrazujú incident pred domom vtedajšieho opozičného poslanca, teraz predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára.

Gang nechal Bugárovi odkaz tak, že hodil pred jeho domom granát. Bola to reakcia na Bugárov prílišný záujem o podsvetie na pôde parlamentu. Na záberoch, ktoré vyobrazujú miesto činu, však vidno aj súčasného ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý je v družnom rozhovore s Bugárom.

Kaliňák bol v tom čase koncipientom v advokátskej kancelárii. Ako informujú Topky.sk, od ministra vnútra sa odpoveď na otázku, čo robil na mieste činu, nedočkali a podpredseda parlamentu Bugár si to nepamätá a domnieva sa, že ide o fotografiu, ktorá pochádza z neskoršieho obdobia.

Zdroj: RTVS, Béla Bugár a Robert Kaliňák v rozhovore.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 07:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -