Chceli si uctiť pamiatku obetí masakra. Zatkla ich polícia a Putin vyjadril sústrasť pozostalým

  0

  Krátko po príchode pred americké veľvyslanectvo v Moskve ich však dvaja policajti zadržali a odviezli na policajnú stanicu.

  Jeden z mladíkov, Islam Abdullabekov, spresnil, že podľa polície sa tak stalo pre to, že ich akcia nebola úradne povolená.

  Dvojica mladých mužov, ktorí žijú spolu, sa však bráni, že ich cieľom nebola žiadna politická akcia, ale vyjadrenie sústrasti a spoluúčasti pozostalým.

  Zhromaždenia na podporu komunity homosexuálov sú v Rusku systematicky zakazované. Homosexualita bola v tejto krajine až do roku 1993 trestným činom a do roku 1999 bola označovaná za psychickú poruchu. Ani v súčasnosti však v ruskej spoločnosti nie sú verejné prejavy homofóbie ničím ojedinelým.

  Ruský prezident Vadimir Putin označil streľbu v bare v Orlande za “barbarský zločin” a vyjadril sústrasť pozostalým a priateľom 49 obetí.

  K útoku v nočnom bare Pulse v Oslande došlo v noci na uplynulú nedeľu. Páchateľ, 29-ročný Omar Mateen, tam zastrelil 49 nevinných ľudí a 53 ďalších zranil. Následne ho zneškodnila špeciálna policajná jednotka. V pondelok sa podarilo identifikovať všetky obete, medzi ktorými boli aj traja občania Mexika.