Viete, čo trápi spoločnosť dneška? Predseda strany Most-Híd Béla Bugár v tom má jasno. Vo svojom statuse na sociálnej sieti objasňuje primárne ciele jeho strany a zamýšľa sa, čo trápi ľudí v súčasnosti. „Jedným zo základných cieľov strany Most-Híd pri jej zakladaní bola snaha oslabiť napätie v spoločnosti spôsobené nacionalizmom,“ píše a ako ďalej hodnotí, to sa im do určitej miery podarilo.
Podľa Bugárových slov však dnes čelíme rovnako nebezpečnému fenoménu, „extrémizmu založenom na nenávisti k druhým len na základe ich rozdielneho názoru“, tvrdí predseda Most-Híd a upresňuje: „Rôzne polovojenské zoskupenia, samozvané hliadky v uniformách, poslanci extrémistickej strany v parlamente sú veľmi nebezpečným fenoménom pre celú spoločnosť.“
V závere svojho statusu sa zamýšľa nad situáciou a hodnotí ju tak, že potrebujeme nájsť cestu, „ako zabrániť ďalšiemu nárastu extrémizmu. Je to veľká výzva pre nielen pre našu stranu, ale aj pre celú spoločnosť“. Rozladenosť niektorých voličov po marcových voľbách ešte nepominula a predsedovi niektorí stále nezabudli a neodpustili spojenie so Smerom.
„Posilneniu extrémizmu výrazne prispelo vaše spojenie so Smerom, keďže ľudia očakávali potrestanie zlodejov, keď nie trestnoprávne, tak aspoň symbolické,“ píše komentujúci a upresňuje: „t. j. Fico a Kaliňák bez funkcie… ľudia cítia veľké sklamanie… obhajujete neobhájiteľné…“

Zdroj: Facebook/Béla Bugár

Zdroj: Facebook/Béla Bugár



