utorok, 19 októbra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodArénaPracovná dovolenka? Už sa to dá aj v Japonsku

Pracovná dovolenka? Už sa to dá aj v Japonsku

Na základe tohto programu môže niekoľko stoviek občanov Slovenska a Japonska vo veku 18 až 30 rokov dovolenkovať na území druhého štátu, pričom svoj pobyt môžu využiť na krátkodobé jazykové a kultúrne kurzy i na príležitostné zamestnanie bez pracovného povolenia, aby si tak z tohto príjmu refundovali cestovné náklady.

Od 1. júna do konca roka 2016 sa vydá v rámci programu pracovnej dovolenky 220 víz pre každú zo zmluvných strán. Výhody programu môžu mladí ľudia zo Slovenska a Japonska využiť len raz. Počet víz vydávaných v rámci programu na budúci rok začínajúci 1. januárom a končiaci 31. decembrom je stanovený na 400 pre každú zo zmluvných strán.

Ako dnes poznamenal japonský veľvyslanec, šarm krajiny vychádzajúceho slnka nekončí silou ekonomiky a svetom technológií. “Máme krásnu prírodu, tisícročnú históriu a svetoznáme tradície, ako je zen, džudo či karate,” uviedol. “Mladí ľudia zo Slovenska vďaka tomuto programu môžu spoznať aj japonskú pop kultúru, ktorú zastupujú napríklad komiksové fenomény manga a anime, a, samozrejme, aj chute a vône japonskej gastronómie,” dodal.

Výmenný program pracovných dovoleniek vznikol v roku 1980, keď Japonsko takúto dohodu uzavrelo s Austráliou. Slovensko je 15. krajinou v programe. Zároveň po Poľsku iba druhou krajinou v rámci Vyšehradskej štvorky. “Každý rok zavíta do Japonska v rámci tohto programu približne desaťtisíc mladých ľudí z celého sveta,” informoval veľvyslanec.

Na programe sa obe krajiny dohodli výmenou príslušných nót vo februári tohto roka a v máji spresnili počet uchádzačov, ktorí môžu program využívať. Na Slovensku bude víza v rámci programu vydávať Veľvyslanectvo Japonska v Bratislave, v Japonsku Veľvyslanectvo SR v Tokiu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 15:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img