VIDEO: Nesmieš na mňa siahať! Uniklo nové video zo sexuálneho besnenia v Kolíne. Bolo to horšie, ako sa tvrdilo

  0
  Útoky v Kolíne (Autor: Reprofoto: Youtube)

  „Mimoriadna situácia pri železničnej stanici,“ oznamuje na začiatku videa do vysielačky policajt, ktorý mal dohliadať na priebeh silvestrovských osláv v Kolíne nad Rýnom. Námestie pred železničnou stanicou už v ten okamih opúšťali skupinky znechutených účastníčok. „Môj Bože,“ konštatovala jedna z nich, keď prechádzala okolo muža zákona. V dave medzitým búchali petardy a ďalšia pyrotechnika. 

  Nesmieš na mňa siahať

  Policajné zábery zo silvestrovských útokov zverejnila verejnoprávna televízia WDR, ktorá ich do doplnila o fotografie z bezpečnostných kamier. Asi osemdesiati policajti v bielych prilbách sa priestor pred kolínskou katedrálou snažili vypratať, na davy mladíkov s imigrantským pozadím však nestačili.

  „Nesmieš na mňa siahať! Nesmieš na mňa siahať. Choď preč!“ kričí z davu Nemka. „A čo teda hovorí veliteľ zásahu? Toto s dvoma ľuďmi nemôžeme zvládnuť,“ konštatuje zas bezradne policajt.

  Bezzubý zákon

  Po silvestrovských oslavách bolo nahlásených okolo 1 100 prípadov sexuálneho obťažovania a krádeží. Pri väčšine z nich sa však nepodarilo nájsť páchateľov, ktorými boli podľa svedkov muži arabského alebo severoafrického pôvodu. Kolínska polícia pôvodne nezverejnila rozsah útokov. Nakoniec však k tomuto kroku bola pod tlakom okolností donútená. Ženy sa sťažovali, že ich obklopili skupiny mužov, ktorí ich obchytkávali na prsiach, zadku aj v rozkroku. Ďalší ich okrádali.
  Polícia zatkla niekoľko ľudí, súd však do väzenia poslal zatiaľ len jedného. Mladý Alžírčan dostal v apríli ročný trest za krádež. Ďalší dvaja Alžírčania dostali polročný podmienečný trest za krádež mobilu, pretože sa im nepodarilo preukázať sexuálne obťažovanie. Zostali ale vo väzbe a budú vyhostení.

  Silvestrovská noc v Kolíne

  Ženy musia byť pripravené, ale s imigráciou to nesúvisí

  Proimigrantská starostka Kolína Henrietta Rekerová po útokoch odmietala, že by vlna násilia súvisela s masovou imigráciou. Namiesto toho, aby sa  vyjadrila k príčinám útoku, ako sú masová imigrácia alebo zlyhávajúca integrácia, Rekerová radšej obvinila obete sexuálneho obťažovania z toho, že sa neboli schopné ubrániť.

  „Ženy a dievčatá musia byť v budúcnosti viac ochránené, aby nedošlo k opakovaniu sa podobných incidentov… Znamená to, že by mali ísť von a zabaviť sa, ale musia byť viac pripravené, najmä, keď sa blíži kolínsky karneval. Zverejníme preto online smernice, vďaka ktorým sa tieto mladé ženy môžu dočítať o tom, ako sa pripraviť,“ konštatovala začiatkom januára Rekerová.

  Starostku Kolína pre jej proimigračné postoje pobodal pred komunálnymi voľbami v októbri odporca imigrácie do krku.

  - Reklama -