streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaKauza Dobrovodský verzus Rómovia pokračuje. Malačana predviedli na políciu, ale o Rómov...

Kauza Dobrovodský verzus Rómovia pokračuje. Malačana predviedli na políciu, ale o Rómov vraj nejde. Vieme, čo je za tým

Video Oskara Dobrovodského na jeho facebookovom profile zachytáva moment, keď si po neho prišla mestská polícia. Hliadka, privolaná v stredu 11. mája, chcela muža odviesť na stanicu, aby vysvetlil svoje počínanie. Malačan sa však bránil. Celú situáciu natočil na mobil a uverejnil záznam na Facebooku. 
 
Spolu so štipľavým komentárom sa dnes video objavilo na sociálnej sieti, kde ho za dve hodiny po uverejnení videlo viac ako 4 500 ľudí. „Cigáni na mňa zavolali policajtov,“ píše Dobrovodský na úvod. 

Ponižovanie, šikana a buzerácia…

Príspevok na Facebooku pokračuje poukazovaním na to, že polícia proti jeho neprispôsobivým susedom nikdy nezasiahla tak ako proti nemu a jeho otcovi. „Cigáni pálili lakovaný nábytok a vôbec ich nepostihli za to! Porozbíjali na verejnom priestranstve, na ulici sklo, sr*li v kríčkoch a malackí policajti nič! Cigáni kopali futbalovú loptu o policajné auto a policajti nič!“ rozhorčuje sa nad prácou malackej polície Dobrovodský. 
 
Spory s neprispôsobivými susedmi rómskeho pôvodu vedie tento Malačan už roky a stále sa mu ich nepodarilo vyriešiť. Nepomáhajú sťažnosti na hygienu ani na sociálku. Malacká radnica situáciu rieši, ale konflikty zatiaľ pretrvávajú. „Už 8 rokov mestská aj štátna polícia v Malackách ponižuje, šikanuje a buzeruje mňa aj môjho 84-ročného otca, aj bývalý premiér Ján Čarnogurský či môj právnik JUDr. Vačok neveril vlastným očiam, čo stvárajú policajti v Malackách, nechápu, ako je to možné v 21. storočí,“ hnevá sa Dobrovodský na malackých mužov zákona. 

Mám vás na háku

Na výzvy mladšieho z policajtov, ktorí si po Dobrovodského prišli, reagoval Malačan svojrázne: „Ja vás mám na háku, seriem do vás,“ hovorí Malačan susediaci s neprispôsobivou rómskou rodinou v úvode videa. Odpoveď policajtov je jasná, chcú ho predviesť na oddelenie, ale ani s tým muž nesúhlasí. Nasleduje výmena názorov a policajti varujú pred použitím donucovacích prostriedkov. 
 
Muži zákona nakoniec odvliekli Dobrovodského do služobného auta, zatiaľ čo Malačan pokračoval v natáčaní. V pozadí nahrávky je počuť nadšené výkriky a potlesk tých, ktorí hliadku privolali. 
 
(Text pokračuje pod videom)

Čo je za tým?

Ešte zaujímavejší ako výmena názorov medzi Dobrovodským a policajtmi, je však dôvod, pre ktorý mestská polícia prišla. Nešlo totiž výnimočne o žiadne spory so susedmi. Na Dobrovodského totiž privolali policajtov len preto, že chcel píliť strom na verejnom priestranstve. 
 
Celú vec na pravú mieru uviedla hovorkyňa a vedúca Útvaru komunikácie a vonkajších vzťahov mesta Malacky Ľubica Pilzová. Pre Parlamentné Listy uviedla, že dnešná udalosť nesúvisí s Dobrovodského susedmi. „Pán Dobrovodský začal orezávať strom na verejnom priestranstve. Situáciu prišla skontrolovať hliadka mestskej polície a vyzvala ho, aby s orezom stromu prestal. Keďže pán Dobrovodský neuposlúchol výzvu verejného činiteľa, bol predvedený na MsP podať vysvetlenie,“ prezradila Pilzová pre PL.sk. 

Hnev ľudí

Zaujímavé sú tiež reakcie, ktoré video Oskara Dobrovodského vyvolalo na Facebooku. Drvivá väčšina ľudí sa Malačana sporiaceho sa s neprispôsobivými susedmi zastáva a ľutuje situáciu, v ktorej sa už roky nachádza. 
 
Medzi komentármi nechýbajú vulgarizmy ani katastrofické vízie „likvidácie slovenského národa v priamom prenose“. Niektorí používatelia potom vidia záchranu pred neprispôsobivým obyvateľstvom v krajne pravicovej Ľudovej strane Naše Slovensko, ktorú kritici aj niektorí politici označujú za fašistickú. Podľa iných v Malackách už ani kotlebovci nepomôžu. „Kotleba, keď s týmto neurobil nič v BBSK, tak neurobí nič ani teraz a ani potom…“ píše v komentári jeden z používateľov Facebooku. 
 
Reakcie používateľov Facebooku na video Oskara Dobrovodského
Reakcie používateľov Facebooku na video Oskara Dobrovodského (zdroj: Facebook/Oskar Dobrovodský)
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 04:02 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img