Na Slovensku nový Váhostav? Pozrime sa bližšie na piešťanský „obchoďák“

  0
  Ilustračné foto: Váhostav (Autor: SITA)

  Svoju prácu odviedli, no peňaženky im zostali prázdne. Aj takto sa cítili niektorí zo stavbárov, ktorí sa podieľali na realizácii piešťanského Auparku. Portál Aktuality.sk uviedol, že prípad vyšetruje topoľčianska polícia vo veci pre zločin zvýhodňovania veriteľa. Pre portál to potvrdila aj hovorkyňa nitrianskej polície a dodala: „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie však nebudeme poskytovať žiadne informácie.“ Aktuality.sk tvrdia, že polícia sa zameriava na ľudí za spoločnosťou VESSTAV a poškodenými by mali byť jej subdodávatelia.

  Firma by v súčasnosti už nemala existovať. Bola vymazaná z obchodného registra, a tiež bolo zastavené aj jej konkurzné konanie. Posledným konateľom spoločnosti bol Vladimír V., ktorý bol v minulosti právoplatne odsúdený a polícia ho dokonca hľadala za nenastúpenie na výkon trestu. Médiá napokon minulý rok informovali, že bývalý konateľ skončil vo väzení za neodvádzanie daní a poistného.

  Na adresu problematiky sa vyjadrila aj marketingová manažérka HB Reavis, spoločnosti, ktorá realizuje na Slovensku stavbu Auparkov, Želmíra Zelenayová. „Spoločnosť VESSTAV bola naším dodávateľom pri výstavbe piešťanského Auparku, v zmysle nášho vzájomného kontraktu však voči tejto firme nemáme žiadne neuhradené záväzky. Pokiaľ ide o veriteľov Vesstavu, s tými nemáme žiadny zmluvný vzťah,“ uviedla. Podobná problematika, zvýhodňovanie veriteľa, je aj hlavným dôvodom vyšetrovania Váhostavu.

  - Reklama -