Drsný odkaz tentokrát pre Junckera. V EÚ je solidarita to najdôležitejšie. Očividne nie solidarita s nami, rozhorčil sa smerák

  0
  Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker (Autor: SITA)

  Svojimi vyjadreniami prezident Európskej komisie Juncker pravdepodobne narážal na odpor predstaviteľov V4 a pobaltských štátov voči bruselským návrhom, ale i na vzmáhajúce sa kontroverzné, populistické a krajne pravicové strany po celej Európe.

  Podrobnejšie sme sa téme venovali TU.

  Junckerove slová pohoršili smeráka Blahu, ktorý na svojom facebookovom profile na margo jeho vyjadrenia o Európanoch na plný úväzok pri braní a polovičný úväzok pri dávaní spomenul, že Juncker ešte ako premiér vytvoril z Luxemburska daňový raj, kam si presúvali daňové sídlo najbohatšie koncerny z celej Európy, aby nemuseli platiť dane v ostatných európskych štátoch. „Jasné, v našich sociálnych systémoch síce chýbajú peniaze od najbohatších, ale to neprekáža, dôležité je, že Junkcer je ´Európan na plný úväzok´, lebo kvóty!“ píše Blaha.


  Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

  Junckerovi pripomenul, že veľká škoda, že všetci tí “Európania na polovičný úväzok“ nerobia ani za polovičné, ale za štvrtinové platy v tej istej Európe, v ktorej je podľa Junckera solidarita to najdôležitejšie. „Očividne ale nie solidarita s nami…,“ uzavrel Blaha.

  V komentároch pod príspevkom dávajú diskutujúci Blahovi za pravdu.


  Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha


   

  - Reklama -