piatok, 6 augusta, 2021
14.6 C
Bratislava
ÚvodArénaVoľná cesta pre pašovanie tabaku z Ukrajiny do EÚ? Gubernátor boj proti...

Voľná cesta pre pašovanie tabaku z Ukrajiny do EÚ? Gubernátor boj proti mafii vzdal, chce odísť z funkcie

“Nevidím žiadny dôvod pre moje ďalšie pôsobenie vo funkcii predsedu Zakarpatskej regionálnej štátnej správy. Preto vás žiadam, aby ste uplatnili svoje ústavné právo a predložili moje odvolanie z funkcie prezidentovi Ukrajiny,” uviedol gubernátor. 

Moskaľ pripomenul, že 11. júla 2015 sa odohral v Mukačeve ozbrojený konflikt, ktorý vyvolalo nové rozdelenie distribučných ciest cigariet pašovaných z Ukrajiny do Európskej únie.

Bezprostredne po incidente prezident Petro Porošenko spustil personálne zmeny v regionálnej štátnej správe, miestnych oddeleniach ministerstva vnútra, tajnej služby, daňového úradu a pohraničnej stráže. V dôsledku toho sa podľa Moskaľa situácia v oblasti stabilizovala. 

Avšak, ako zdôraznil, medzinárodné zločinecké skupiny “sa nechcú zmieriť so stratou veľkého zisku a akýmkoľvek spôsobom sa snažia o obnovenie systémového pašovania tabakových výrobkov s využitím vplyvu ukrajinských politikov a šéfov istých agentúr”. 

Zakarpatská oblasť sa vrátila “späť do lona pašerákov a nelegálny pohyb tabaku cez štátne hranice (s Európskou úniou) dostal zelenú”, povedal Moskaľ. “Keď sme viedli vojnu proti pašeráctvu, varovali ma pred takýmto scenárom. Bohužiaľ, tieto varovania sa stali realitou,” konštatoval gubernátor.

Vláda podľa neho stratila kontrolu aj nad situáciou ohľadne ilegálnej ťažby jantáru, výroby drog, obchodovania so zbraňami, kriminality a ďalších deštruktívnych procesov v spoločnosti.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,898 Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,678 Infikovaných 679 Last updated: 6. augusta 2021 - 06:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -