nedeľa, 28 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Úmrtia a bezdôvodné bitky. Pozrite sa, ako vyzerá demokracia voči novinárom...

VIDEO Úmrtia a bezdôvodné bitky. Pozrite sa, ako vyzerá demokracia voči novinárom v podaní Izraela. Len pre silné žalúdky

Dnes je Svetový deň slobody tlače. Slobody, ktorá ale nie je vo všetkých kútoch garantovaná. Ani v krajinách, ktoré o sebe tvrdia, že sú demokratické. Napadnutia a úmrtia novinárov pri výkone svojho povolania sú v Izraeli bežnou praxou. Západní novinári napádanie svojich kolegov nekritizujú v dostatočnej miere, myslí si Kamil Kandalaft, bloger na Pravda.sk. Ako príklad na nedemokratické zaobchádzanie s novinármi zo strany Izraela urobil zoznam, ktorý mapuje posledné útoky, ale spomína v ňom aj útoky, ktoré sa uskutočnili ešte v roku 2009.

Jedným z príkladov, ktoré sa v blogu spomínajú, je útok vojakov na novinárku pri nenásilnej blokáde cesty k nelegálnej kolónii na palestínskej pôde, v ktorej býva jeden z podozrivých páchateľov upálenia palestínskeho tínedžera Muhammada Abu Chdeira.

Zdroj: blog.pravda.sk/kandalaft

Ďalší útok zo strany vojakov na novinárov sa odohral len pred pár mesiacmi v okupovanej Palestíne. Tentoraz vojaci útočili na novinárov agentúry AFP. Najprv rozbili kameru jedného z reportérov, o chvíľu ich dobehli znovu a rozbili druhú kameru a do tretice jedného novinára bili na zemi.


Ako sme už spomínali, útoky na novinárov nie sú novinkou. V roku 2009 sa odohral tento útok na reportérku, na ktorú vojaci mierili kanistre slzného plynu počas priameho prenosu reportáže z miesta pravidelných nenásilných protestov v okupovanej dedine Bil´in.

A takto to vyzerá, keď pri bezhlavom bombardovaní sanitiek pri trhovisku príde o život 17 novinárov.

Viac videí a celý blog si pozrite TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 660,386 Úmrtí 14,228 Uzdravení 540,068 Infikovaných 106,090 Last updated: 28. novembra 2021 - 06:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img