Galko znova v bojovnej nálade voči Smeru. Odchod Fica je predpokladom pre očistu, vyhlásil. Obul sa aj do jeho ministrov

  0
  Ľubomír Galko (Autor: SITA)

  Poslanec za SaS preto vyzval Fica, Kaliňáka, Kažimíra a Žigu, aby odišli. „Na tomto mieste chcem zdôrazniť, že nechcem zhoršovať zdravotný stav Fica, ale odísť zo svojej pozície by mal v prvom rade on. Je to totiž jediná možnosť, aby táto vláda dostala šancu, aby niektoré rozumné plány, napríklad v školstve alebo v justičnej reforme, nezostali len na papieri,“ povedal v rozprave s tým, že inak to bude len ďalšie veľké trápenie a rozčarovanie. 

  Dohode vládnej koalície chýba podľa Ľubomíra Galka vznešený cieľ, chýba jej ideál. „Vidím, na akých obskúrnych základoch táto koalícia vznikla. Vidím stále tie isté temné tváre, ten zle skrývaný cynizmus na tvárach, nevidím náznak skutočnej sebareflexie a nie som sám, kto to takto cíti, so mnou aj tisíce občanov,“ povedal v súvislosti s novou vládou. Historický kompromis, ktorý podsúva programové vyhlásenie vlády verejnosti, označil za fatamorgánu či falzifikát reality. „Teraz tu nemá byť zlepenec, ktorým by mala verejnosť pohŕdať, ale historický kompromis. Keby mala história ústa, tak by sa nasmiala,“ poznamenal poslanec za SaS. 

  V texte vládneho programu je podľa Ľubomíra Galka veľa hlušiny, banalít či opakujúcich sa motívov, no podstatné je, že „tento utopický štát tu teraz robí ramená a vo svojom programovom vyhlásení má ambíciu strkať svoj nos úplne do všetkého“. Poslanec sa obáva, že opäť majú pred sebou programové vyhlásenie vlády odtrhnuté od reality, vyhlásenie vlády, ktorá sa „naučila písať kvetnaté súvetia, no bude vládnuť podľa iných nepísaných pravidiel“. 

  Galko počas svojho vystúpenia v rozprave zdôraznil aj to, že keď v tomto štáte “došlo na veľké zvieratá, a je jedno za koho vlády, polícia, prokuratúra, finančná správa vždy pred podvodníkmi kapitulovali”. Niektorí ľudia sú podľa neho v tomto štáte nedotknuteľní. “Tešia sa obrovskému majetku a beztrestnosti. Občania to vidia, trpia, pohoršujú sa, zúria, niektorí rezignovali, niektorí dávajú svoje hlasy extrémistom. Je to dôsledok toho, že korupcia, zahladzovanie stôp a nečinnosť štátnych orgánov nadobudli obludné rozmery,“ vysvetlil.

  Stovky ľudí, policajtov, politikov, prokurátorov, sudcov, lobistov či obchodníkov udržujú podľa jeho slov korupčný systém v chode. Poslanci za SaS programové vyhlásenie vlády nepodporia. „Jedno však môžem koalícii sľúbiť – to, čo budeme pokladať za správne pre občanov a ich záujmy, to podporíme,“ dodal na záver Galko. 

  „Nenazývajte všetkých zlodejmi, nehovorte, kto má byť vo vláde, kto má odstúpiť,“ reagovala vo faktickej poznámke k vystúpeniu poslanca za SaS poslankyňa za Smer-SD Jana Vaľová. Voliči dali podľa jej slov vo voľbách známku, a tak Galka vyzvala, aby to nechal na občanov. „Nehovorte, kto tu má sedieť a kto nie,“ dodala s tým, že verí, že programové vyhlásenie vlády bude dobré, no verí aj v to, že ak má nejaké chyby, tak ich napravia.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu