utorok, 28 septembra, 2021
15.8 C
Bratislava
ÚvodArénaViac menšinám aj divákom televízie, oznamuje Maďarič. Budú sa zvyšovať koncesionárske poplatky?

Viac menšinám aj divákom televízie, oznamuje Maďarič. Budú sa zvyšovať koncesionárske poplatky?

Viac prostriedkov pre rozvoj pamiatok, vznik fondu na podporu národnostných menšín a veľa prostriedkov na kreatívny a kultúrny priemysel. Takto si predstavuje kultúrny príspevok novej vlády minister kultúry Marek Maďarič, ktorý sa dnes pred rokovaním vlády vyjadril aj k možnosti zvyšovania koncesionárskych poplatkov. „Úroveň vysielania Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu aj úroveň očakávania a súčasný stav dávajú dobrý predpoklad na to, aby sme primeraným spôsobom zvýšili a zároveň dali do zákona aj zriadenie tretieho vysielacieho kanála Slovenskej televízie,“ myslí si minister.

Maďarič sa vyjadril aj na otázku ParlamentnýchListov.sk, či mu niečo v programovom vyhlásení vlády chýba.

„Myslím si, že je komplexné, že reaguje na všetky výzvy, pred ktorými Slovenská republika stojí, na vonkajšie či vnútorné, je postavené na princípoch sociálneho a ekonomického rozvoja, politickej stability, súdržnosti, takisto na skvalitnení verejných služieb a na boj s korupciou… To programové vyhlásenie je veľmi dobré,“ konštatoval Maďarič s tým, že zladiť programy viacerých strán bolo náročnejšie.  


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 01:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -