štvrtok, 21 októbra, 2021
18.2 C
Bratislava
ÚvodArénaZavádzal verejnosť a stratil dôveru britského ľudu, kričí opozícia. On však melie...

Zavádzal verejnosť a stratil dôveru britského ľudu, kričí opozícia. On však melie niečo o zlom týždni…

V prejave na jarnom fóre svojej Konzervatívnej strany Cameron pripustil vlastné pochybenie a dodal, že celá vina za spôsob, ako sa postavil k zverejneniu dokumentov panamskej právnickej spoločnosti Mossack Fonseca, padá na jeho hlavu. Z analýzy spomínaných dokumentov totiž vyplynulo, že Cameronov nebohý otec Ian vlastnil offshorový trustový fond so sídlom na Bahamách.

Cameron vo svojej prvej reakcii po prevalení sa tejto kauzy poprel vlastnenie akéhokoľvek majetku či podielu v akejkoľvek spoločnosti zriadenej v daňových rajoch. Neskôr však pripustil, že spolu s manželkou vlastnil podiel v offshorovom trustovom fonde svojho nebohého otca. Cameron uviedol, že bol majiteľom akcií panamského trustového fondu Blairmore, ale v roku 2010, predtým ako sa stal premiérom, ich odpredal a zaplatil daň z dividend.

“Nebol to príliš dobrý týždeň. Viem, že som sa k tomu mal postaviť lepšie, a mohol som sa k tomu postaviť lepšie,” povedal na fóre v centre Londýna. “Mám sa čo učiť a ja sa poučím,” doplnil.

Pred budovou konania jarného fóra konzervatívcov sa zišli stovky Cameronových odporcov a dožadovali sa jeho odstúpenia, dodala BBC.
Líder opozičných labouristov Jeremy Corbyn na Cameronovu adresu vyhlásil, že premiér “zavádzal verejnosť” vo veci svojich finančných záležitostí a “stratil dôveru britského ľudu”.

Kauza Panama Papers (Panamské dokumenty) je považovaná za doteraz najväčší únik tajných informácií. Objemom dát – 11,5 miliónov dokumentov a 2,6 terabytov dát z internej databázy panamskej spoločnosti Mossack Fonseca – predbehla aj aféru WikiLeaks či kauzu Edwarda Snowdena.

Uniknuté dokumenty sa na verejnosť dostali prostredníctvom nemeckého denníka Süddeutsche Zeitung a Medzinárodného konzorcia pre investigatívnu žurnalistiku (ICIJ).

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 16:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img