utorok, 7 decembra, 2021
-1.5 C
Bratislava
ÚvodArénaIvan Mikloš, možný budúci minister na Ukrajine, prezradil v rádiu svoje plány

Ivan Mikloš, možný budúci minister na Ukrajine, prezradil v rádiu svoje plány

“Ešte nie som nominovaný. Ponuku som dostal neoficiálne od budúceho premiéra, nie je isté, či premiérom skutočne bude,” začal Mikloš rozhovor.

Vysvetlil, že táto neistota sa odvíja od toho, že vlastne nie je vôbec jasné, ako sa skončí kríza súčasnej ukrajinskej vlády. Veľkú úlohu môžu hrať aj nezaradení poslanci. Pre účasť vo vláde má však niekoľko podmienok. Jednou z nich je jej proreformné smerovanie.

“Nechcem stratiť slovenské občianstvo,” uviedol svoju druhú podmienku. S tým by však na Ukrajine problém byť nemal, lebo chcú zaviesť nový zákon, aby bolo možné ministrom ustanoviť aj človeka iného občianstva ako ukrajinského.

Za najdôležitejšie však považuje to, aby ukrajinská vláda za jeho účasti smerovala k boju proti korupcii a skutočným reformám. Priznal, že jej problémy, “ktoré sa dlho hromadili”, asi hneď nevyrieši, snaha a smer, ktorým sa Ukrajina vydá, sú však zásadné.

Celý rozhovor TU.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 732,495 Úmrtí 14,900 Uzdravení 599,784 Infikovaných 117,811 Last updated: 7. decembra 2021 - 04:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img