Mohameda Abriniho a ďalších troch obvinili z teroristických útokov v Bruseli. Zvyšných dvoch prepustili

    0
    Belgickí policajti na mieste zatknutia Mohameda Abriniho (Autor: SITA)

    Medzi obvinenými je aj Mohamed Abrini, hľadaný aj v súvislosti s vlaňajšími útokmi v Paríži, ktoré si 13. novembra vyžiadali najmenej 130 obetí. Prokuratúra však bezprostredne nepotvrdila, či je Abrini “mužom v klobúku”; tretí atentátnik zachytený kamerami na bruselskom letisku.

    Pri bombových útokoch na letisku a stanici metra v Bruseli zahynulo 22. marca 32 ľudí. Mená ďalších troch osôb, ktoré prokuratúra dnes spolu s Abrinim obvinila, sú: Osama K., Herve B.N. a Bilal E.M.

    Mohamed Abrini, muž podozrivý z účasti na útokoch v Paríži a Bruseli
    Mohamed Abrini, muž podozrivý z účasti na útokoch v Paríži a Bruseli (zdroj: SITA)

    K zadržaniu Abriniho, Belgičana marockého pôvodu, po ktorom úrady pátrali od vlaňajších teroristických útokov v Paríži, došlo v prevažne imigrantskej bruselskej štvrti Anderlecht.


     

    - Reklama -