pondelok, 10 mája, 2021
10.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Kiska sa pustil do Kotlebu: Fašista

Kiska sa pustil do Kotlebu: Fašista

Mariana Kotlebu označil za fašistu. „Okrem toho, že pochoduje v uniforme s fakľou a prehlasuje, že SNP je najsmutnejšia udalosť našich dejín, hovorí, že skoro 60-tisíc Židov, ktorí boli počas slovenského štátu odvlečení a nevrátili sa, zahynuli, že to nie je problém nášho národa, lebo nie sme židovský národ, ale slovenský. Kotleba je fašista,“ uviedol vo vyhlásení.

Ďalej povedal, že bude presadzovať, aby sa do politiky nedostávali extrémistické skupiny a aby sa z nich nestávali normálni politickí partneri. Zakázanie takýchto strán však nepovažuje za riešenie. Upozorňuje, že výsledky volieb ukazujú, že ľudia sa začínajú búriť proti nefungujúcemu štátu. Každý politik musí pochopiť, že štát je tu pre ľudí. „V prvom rade musíme vytvoriť fungujúci štát, aby ľudia nevolili extrémistické sily,“ povedal prezident Kiska.

Prezident na stretnutí so zástupcami magistrátu hovoril aj o problémoch, ktoré Krupinu trápia. Jedným z pálčivých problémov je dopravná situácia. „V dnešných časoch nie je možné, aby priamo cez okresné mesto prechádzal hlavný medzinárodný ťah, aby sa tu denne, v noci valili desiatky kamiónov,“ uviedol. Ďalšou krízovou oblasťou je zdravotnícka starostlivosť. „Je zarážajúce, že keď sa potrebujete dostať z Krupiny do Zvolena na vyšetrenie k odbornému lekárovi, trvá to niekedy aj šesť mesiacov,“ skonštatoval. 

Andrej Kiska zavítal predpoludním aj medzi študentov Gymnázia Andreja Sládkoviča a Strednej odbornej školy obchodu a služieb a navštívil aj drevársky závod Davos trade-logistic. Popoludní sa hlava štátu stretne s obyvateľmi obcí Sebechleby a Litava.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 06:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -