nedeľa, 13 júna, 2021
16.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Masaker na irackom fronte. Koľko nechutností znesie Instagram? Čo tak fotečka s...

Masaker na irackom fronte. Koľko nechutností znesie Instagram? Čo tak fotečka s masakrovaným teroristom?

Fotografie či videá plné „štekajúcich“ samopalov či pušiek a explodujúce granáty pár metrov od roztrasenej kamery. Aj takýto obsah nájdete na instagramovom účte Kurda Mikea pod pseudonymom Peshmerganor, ktorý si odskočil zo svojej prechodnej domoviny Nórska, aby si vyrovnal účty s nenávideným Islamským štátom.

Iracko-kurdský utečenec z Nórska sa s militantmi nebabre

Mike, ako ho prezývajú nórske médiá, v súčasnosti pôsobí v kurdských jednotkách Peshmerga, ktoré sa snažia umlčať rozliezajúci sa IS. Iracký Kurd a utečenec zavítal do Nórska takmer pred tridsiatimi rokmi a pridal s k nórskym špeciálnym jednotkám a neskôr pôsobil aj v Afganistane. Mike sa dnes vrátil do svojej domoviny, Iraku, ovládanom militantmi a sľubil si, že ho dostane z područia uzurpátorov.

Len pár metrov od Kurda exploduje strela z mínometu. Zdroj: Instagram/Peshmerganor

Mike si cestu za oslobodením Iraku nesponzoruje úplne z vlastného vrecka, ale je vo veľkej miere odkázaný aj na finančnú dotáciu fanúšikov či iných podporovateľov schvaľujúcich jeho iniciatívu. „Podporte ma finančne, nech môžem bojovať proti Islamskému štátu. Ak máte záujem, napíšte mi správu,“ vyzýva na svojom profile na Instagrame.

Len pre silné žalúdky

Drsňák Mike si servítku pred ústa nekladie a dvakrát tak to platí aj o jeho instagramovom profile, ktorý doslova preteká autentickými videami a fotkami z frontu. Tento materiál určite nie je pre slabé žalúdky, zbombardované telá džihádistov či spolubojovník, ktorému obväzujú krvavý krk.

Mike na fotke s mŕtvym islamistom Zdroj: Instagram/Peshmerganor

„Bol som v Belgicku niekoľkokrát a tento štát patrí medzi moje najobľúbenejšie,“ vyjadril svoj súcit s obeťami bruselského masakru krátko po útokoch. Prezradil tiež, že súčasný svet je vo vojne a do tej nepatrí politická korektnosť, ktorou sa radi oháňajú svetoví, ale aj európski lídri. „Ako som povedal, sme vo vojne a naši lídri dovolili, aby sa v Európe rozšíril radikálny islamizmus,“ napísal v komentári pod fotkou, kde drží za vlasy, ako sám uvádza, mŕtveho džihádistu, ktorého zastrelili v blízkosti Mosulu.

 

V tomto videu ide doslova o život.

Sniper v tráve a polka hlavy fuč

V ďalšom videu ide doslova o život. V popisku Kurd vysvetľuje, že ich prekvapil sniper z IS skrývajúci sa v tráve. Vystrelil na jedného z jeho spolubojovníkov, síce ho netrafil, no guľka sa zaborila blízko jeho hlavy a do krčnej tepny sa mu zavŕtal šrapnel. „Stlačil som mu tepnu, aby som zastavil krvácanie, zatiaľ čo mu ďalší chlapík hrdlo obtočil obväzom. Poľná sanitka prišla asi za päť až desať minút a ihneď si ho odviezli. Úprimne, nemyslím si, že ho ešte uvidím živého,“ napísal vedľa fotky Mike.

Na ďalšej fotke Kurd Mike odfotil mŕtveho džihádistu, ktorého si na mušku zobral jeden zo spojencov. „Vrch jeho lebky bol puknutý a hlava roztvorená dokorán. Mozog v nej úplne chýbal a krk mal zlomený. To bol následok čistého priestrelu hlavy. Fakt dobrý matroš,“ podrobne opisuje, v akom stave zostal islamista po guľke v hlave. Na ďalších snímkach môžeme napríklad vidieť aj telo džihádistu po nálete spojeneckých vojsk či jeden z Mikeových úlovkov – živého džihádistu, ktorého si chytil na jednom zo svojich výjazdov.

Kurd Mike sa snaží zostať v anonymite. Zdroj: Instagram/Peshmerganor

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 Úmrtí 12,436 Uzdravení 377,152 Infikovaných 1,396 Last updated: 13. júna 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -