Pouličný „lynč“ pedofila v utečeneckom tábore. Imigranti násilníkovi nič nedarovali, čakal ho opasok okolo krku

  0
  Sýrske dievčatko v utečeneckom kempe na severnej hranici Grécka s Macedónskom v pri meste Idomeni (Autor: SITA)

  Na grécko-macedónskej hranici uviazli doslova tisícky imigrantov z Blízkeho východu či severnej Afriky, ktorí sa rozhodli opustiť svoje domovy, risknúť to a vydať sa do západnej Európy. Faktom ale zostáva, že utečenci sa tlačia jeden vedľa druhého v improvizovaných táboroch, v ktorých sa šíri kriminalita a trestná činnosť. Podobne je na tom aj „kemp“ v blízkosti mestečka Idomeni.

  Lynč na utečenecký spôsob

  V tábore v blízkosti Idomeni sa v súčasnosti nachádza približne 14-tisíc utečencov. To je celkom slušný dav, v ktorom zároveň vzniká aj možnosť vzostupu kriminálnej činnosti. Utečenci si „vyhrnuli“ rukávy a postarali sa o podozrivého z pedofílie. Údajne malo ísť o pokus o znásilnenie sedemročného dievčatka.

  Pedofilného utečenca vlečú ostatní imigranti na policajnú stanicu. Zdroj: SITA

  Celý akt veľmi podrobne zdokumentoval jeden z fotografov. Skupinka imigrantov mala odvliecť muža k policajným jednotkám. „Ak by bola polícia ešte o niečo ďalej, ten muž by mal poriadny problém,“ opísal situáciu pre portál Daily Mail. Narážal tak na fakt, že skupinka utečencov bola poriadne vytočená a práve fotografie poukazujú na vyhrotenosť situácie. Snímky, v akejsi absurdnej kompozícii, zaznamenali násilníka obkoleseného desiatkou imigrantov a v jeho tesnom závese kráča dievčatko, zrejme mužova obeť.

  Fotografie tiež veľmi naturalisticky a autenticky poukázali na priebeh tejto eskorty muža do rúk spravodlivosti. Vidieť, že nechýbalo veľa a sudcom aj katom sa mohol stať rozvášnený dav. Tento fakt podčiarkuje aj snímka, v ktorej jeden z imigrantov drží okolo násilníkovho krku opasok.

  Protesty v plnom prúde

  Od začiatku roka sa dostalo do Grécka z Turecka približne 140-tisíc imigrantov a do konca tohto mesiaca by mali pribudnúť ďalšie tisícky týchto „hostí“. Macedónske úrady sa začiatkom marca zľutovali a vpustili cez hraničný priechod blízko Idomeni približne 170 utečencov z Iraku a Sýrie.

  Prípad pouličného lynču ale nebol zriedkavým úkazom. Dalo by sa povedať, že o vyhrotené incidenty tu nie je núdza. Minulý týždeň sa utečenci dali dokonca na demonštrovanie. Protestujúci sa dožadovali vpustenia cez hranice a demonštratívne nad hlavami mávali nemeckými vlajkami.

  Okrem búrlivých protestov sa imigranti uchýlili aj k tichým demonštráciám. Tzv. sedavý protest sa uskutočnil 7. marca na gréckej strane hranice. Demonštrujúci si nezvolili tento dátum náhodou, mal poukázať aj na končiaci sa samit v Bruseli, na ktorom európski lídri preberali práve aj problematiku migračnej krízy.

  Dron zmapoval situáciu na hraniciach. Zdroj: YouTube/Drone Media Studio

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu