Toto je človek, ktorého petíciu za odvolanie Kisku podpísali tisíce ľudí. Prezidenta nazýva židovským pajácom, sionisti chcú podľa neho ovládnuť svet, má blízko k zakázanej Slovenskej pospolitosti, prvej strane Kotlebu

  0
  Jozef Repka (Autor: Facebook Jozef Repka)

  Jozef Repka, ktorý sa pod petíciu podpísal ako jej iniciátor, má aj oficiálny profil na Facebooku. Pred fanúšikmi, ktorých má necelú stovku, vystupuje ako politik a predseda vlasteneckej komunity Nedajme si náš národ (NNSN). Petíciu zdieľal aj na tomto profile spolu s ostrými slovami na Kiskovu adresu. „Tento nesvojprávny panák a židovský pajác musí padnúť, toto nie je prezident slovenského národa,“ píše. Hlavu štátu kritizuje aj za to, že odmietla prijať legitímne zvolenú stranu ĽS NS.

  Komentár Jozefa Repku k petícii, ktorú inicioval Zdroj: Facebook/Repka Jozef

  Profil Jozefa Repku je tiež plný karikatúr proti EÚ, Židom, Rómom či USA. Webová stránka NNSN ide ešte ďalej a sú na nej odkazy, ktoré propagujú aj Slovenskú pospolitosť (SP). Ultranacionalistická SP bola v minulosti politickým subjektom, ktorý viedol Marian Kotleba. V roku 2009 ju rozpustil najvyšší súd so zdôvodnením, že porušuje ústavu a v súčasnosti je SP občianskym združením. Jej „Vodcom“, ako ho všetci oslovujú, je momentálne Jakub Škrabák. NNSN vydalo oficiálne video, v ktorom sa okrem iného hlási k odkazu Jozefa Tisa, vystupuje proti Rómom, homosexuálom a NATO či Európskej únii.

  Oficiálne video NNSN  Zdroj: youtube.com/Jozef Repka

  Na otázku, prečo sa rozhodol iniciovať petíciu za odvolanie prezidenta, Jozef Repka pre ParlamentnéListy.sk povedal: „Andrej Kiska nezastáva záujmy Slovenska, zastáva záujmy západnej politiky, čo je vidieť podľa jeho kontaktov. Spolupracuje s nebezpečnými ľuďmi ako Porošenko, ktorý dal zabíjať svoj národ, to je veľmi nebezpečné. Tretí dôvod je, že on využíva letku Slovenskej republiky, lieta si domov a stojí to občanov desaťtisíce eur.“ Najviac Repku rozhorčuje fakt, že Andrej Kiska neprijal Mariana Kotlebu. „Je to porušenie jeho ústavných práv, nie je napísané presne, že prezident musí prijať všetkých zástupcov, ale v podstate tým, že neprijal pána Kotlebu do parlamentu, odignoroval vyše 210-tisíc občanov, ktorí ho volili,“ hovorí Repka.

  Kiska by podľa neho mal zastávať záujmy Slovenska a nie záujmy iných štátov a korporácií. Repkovi sa nepáči ani súčasné smerovanie slovenskej politiky. „Slovenská politika sa uberá v krokoch korupcie a partokracie. Na Slovensku vládne západná politika, čo je veľmi nebezpečné, keďže tento typ politiky v štátoch ako Sýria, Palestína a pod. zabíja milióny ľudí. Mali by sme sa orientovať aj východne a nerobiť si z Ruska nepriateľov. Byť nepriateľom so štátom, ktorý je najsilnejší na svete, znamená koniec pre náš štát,“ myslí si.

  Ostré názory prezentuje aj ďalej. Rómsku otázku by chcel najprv riešiť zvýšením zamestnanosti, ak nebudú chcieť pracovať, zobrať im dávky, a ak nepomôže ani to, má Repka pripravené radikálnejšie riešenie „ Ak budú porušovať pravidlá a stále plodiť deti a spoliehať sa na dávky, tak ráznym krokom zakročiť – sterilizácia,“ hovorí.  

  Printscreen stránky NNSN, ktorej zakladateľom je Jozef Repka Zdroj: nnsnvk.wordpress.com

  Svoje si myslí aj o imigrantoch, ktorí sú podľa neho nástrojom Ameriky, ako rozbiť Európu. Chcel by uzavrieť hranice a postaviť tam vojakov. Nezabudol ani na „obávaných“ sionistov, ktorí chcú ovládnuť svet. „Sionisti ovládajú banky, médiá a aj politiku. Treba proti nim bojovať, pretože snažia sa ovládnuť zem a darí sa im to. Vymývajú ľuďom mozgy a robia z nich ovce, ktoré budú skákať ako oni pískajú. Treba mať vlastný rozum, suverenitu a treba bojovať za svoj národ,“ zakončil svoje vyjadrenie Repka.

  Prečo petíciu, ktorú inicioval, podpísalo už niekoľko tisíc ľudí? Politológa Miroslava Kusého to neprekvapilo. „Vidíme výsledok volieb, koho všetkého boli schopní voliť. Tí ľudia sa ľahko nechajú zlákať takými demagogickými výzvami,“ hovorí. Myslí si tiež, že keby u nás bola vybudovaná silná občianska spoločnosť, čo nie je, ľudia by sa k podobným extrémom neuchyľovali. „Uvedomelý občan vie, aké sú jeho práva a o čo ide,“ povedal. Politológ tiež hovorí, že podobné extrémy, ktoré u nás vznikajú, vidieť napríklad aj v Maďarsku alebo iných krajinách. „Ale u nás je to veľmi výrazné,“ zakončil Miroslav Kusý.