nedeľa, 12 júla, 2020
22.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Neortodoxný moslim a kaderník zo SaS: Nehcel by som, aby bolo na...

Neortodoxný moslim a kaderník zo SaS: Nehcel by som, aby bolo na Slovensku viac migrantských moslimov, ktorí by sa nevedeli zaradiť

Ako ste sa dostali na kandidátku SaS, prečo ste si vybrali práve túto stranu? 

Mám kadernícky salón v liberálnom dome, tým som v blízkom kontakte s predsedom strany a jej členmi. Stranu Sloboda a Solidarita som si vybral pre ich politický program. Som srdcom liberál, mam solidárne vnímanie a sloboda je pre mňa neodlučiteľná. 

Myslíte si, že ste ako 26-ročný kaderník dostatočne kvalifikovaný na to byť poslancom? 

Áno, vek je pre mňa len číslo, podnikám od svojich 20 rokov, mám dosť skúseností v podnikateľskom prostredí, čo nie je podporované štátom a to je moja motivácia. 

Aký máte pôvod? Narodili ste sa na Slovensku? 

Mama je Slovenka a po otcovi mam turecké korene. Narodil som sa na Slovensku. 

Ste jedným z mála moslimských kandidátov do nadchádzajúcich volieb. Ste veriaci moslim? Chodíte do mešity, modlíte sa päťkrát denne? 

Som moslim, ale nie ortodoxný, čiže nemodlím sa päťkrát denne.

Stotožňujete sa s liberálnymi postojmi veľkej časti SaS? Ste za manželstvá pre homosexuálov a ponechanie súčasnej legislatívy o interrupciách?

Nemám nič proti homosexuálom, keď chcú spolu žiť v manželskom zväzku, je to ich slobodné rozhodnutie. Pripomínam však, že strana SaS má v programe registrované partnerstvá, nie manželstvá homosexuálov. Registrované partnerstvo môžu využiť aj heterosexuáli, ak im to vyhovuje. Som za ponechanie súčasnej legislatívy o interrupciách, každá žena ma právo na to, aby sa rozhodla, či porodí dieťa do tohto sveta. 

Ako hodnotíte postoj Slovákov k islamu a moslimom? 

Môj postoj je, že Slováci nemajú naštudovaný islam, nepoznajú ho podrobne, preto ich postoj je negatívny. Poznajú ho iba cez médiá.

Stretli ste sa niekedy na Slovensku s diskrimináciou alebo osočovaním pre svoj pôvod alebo vieru? 

Nie, nestretol, väčšina ľudí ani nevie, že som moslim. 

Podľa niektorých ľudí nie je islam kompatibilný s Európou, čo vy na to? 

Nie je kompatibilný len preto, lebo Európa je viac kresťanská ako moslimská. 

Richard Sulík povedal, že by nechcel žiť v spoločnosti, kde sa narodí viac moslimských detí ako nemoslimských. Vyjadrili by ste sa k tomuto výroku? 

Táto veta bola vytrhnutá z kontextu. Tiež by som nechcel, aby bolo na Slovensku viac migrantských moslimov, ktorí by sa nevedeli zaradit' a presadzovali by si svoje zákony. Nevadilo by mi, keby to boli deti slovenských konvertovaných rodičov. 

Čo bude mať Slovensko alebo volič z toho, ak vy budete sedieť v parlamente? 

Bude sa na Slovensku lepšie pracovať, žit' a podnikat'.

Ak sa stanete poslancom, na akú oblasť sa zameriate? 

Budem sa zameriavať na podnikateľske prostredie, budem sa snažiť podporovať malých podnikateľov. Dnes podnikatelia nemajú v parlamente podporu, minimálne nie u vládnych poslancov, ktorých je, bohužiaľ, väčšina. 

Prečo by mal volič dať krúžok vám a nie niekomu inému? 

Pretože “reťazec” je jednoduchý: Keď sa bude lepšie podnikať, bude sa lepšie zamestnávať. Lepšie zamestnávanie znamená nižšiu nezamestnanosť. To znamená viac ľudí tvoriacich hodnoty. Z toho vyplýva viac peňazí pre všetkých. Nie len podnikateľov, ale všetkých. Výsledkom je vyššia životná úroveň na Slovensku. To je môj cieľ a cieľ SaS.

S kým z kandidátky máte najlepšie vzťahy? 

Nerád by som niekoho uprednostňoval a konkretizoval, aby som náhodou niekoho neurazil, keby som ho nespomenul. Mám dobré vzťahy so všetkými, kedže mám podnik v sídle SaS, v Liberálnom dome. 

Ktorý politik Slovensku najviac škodí? 

Robert Fico.

Ktorý slovenský politik je najužitočnejší? 

Momentálne Richard Sulík.

Čo konkrétne a v akej hodnote vlastníte? 

Pre mňa je najväčšou hodnotou moja rodina a môj kadernícky salón. 

Čo považujete za svoj najväčší životný úspech? 

Prerazil  som ako kaderník vo svete a tým som si vybudoval meno a rešpekt, založil vlastnú značku pod názvom Polat Elalmis Hair Salon.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Francúzsko: V Lamanšskom prielive zachránili 21 migrantov

Francúzske záchranné služby zachránili v Lamanšskom prielive 21 migrantov, ktorí sa pokúšali preplaviť na člnoch k pobrežiu Spojeného kráľovstva. Informovala o tom...

Korčok: Je smutné, že Fico politikárči s úplne všetkým, čo sa mu hodí

Je smutné, že Robert Fico (Smer-SD) politikárči s úplne všetkým, čo sa mu hodí. Týmito slovami reagoval v nedeľu na sociálnej sieti...

Slovensko neplánuje po vzore USA vystúpiť zo Svetovej zdravotníckej organizácie

Slovenská republika zostáva aj naďalej súčasťou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, ktorá tak reagovala...

Kollár vyhlásil, že nechcel byť moc v koalícii so Za ľudí. Blanár: Pozrite ako sa hádajú

Predseda Národnej rady (NR) SR a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár nechcel moc vstupovať do vlády so stranou Za ľudí, ale...

Mazák: Nezávislosť súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení

Nezávislosť slovenského súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení. Vo svojom vyhlásení k porovnávaciemu prehľadu EÚ v oblasti justície z roku 2020 na to upozornil predseda...

Maďarsko sprísňuje kontrolu štátnych hraníc

Maďarská vláda sprísňuje kontrolu štátnych hraníc a od polnoci z nedele na pondelok zavádza kategorizáciu krajín podľa epidemiologického rizika. Podľa spravodajského servera...

NDS pri tendri na uzatvorenie tunela Višňové porušila zákon, skonštatoval Úrad pre verejné obstarávanie

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) porušila zákon o verejnom obstarávaní v prípade zákaziek súvisiacich s realizáciou kovových zábran (mreží) na dočasné uzatvorenie tunelových rúr tunela Višňové....
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,901 +8 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,493 Infikovaných 380 Last updated: 12. júla 2020 - 17:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky