piatok, 2 decembra, 2022
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaV SNS majú pred voľbami poriadne horúco. Šéf národniarov mal vraj podiel...

V SNS majú pred voľbami poriadne horúco. Šéf národniarov mal vraj podiel v SBS zo spisu Gorila

Ešte v roku 2013 Danko tvrdil, že poskytoval SBS Dynasty iba právne služby tak ako desiatkam iných firiem. Tým vysvetľoval svoju účasť v dozornej rade firmy, v ktorej sedel v rokoch 2000 až 2005. V spise Gorila je táto bezpečnostná služba spájaná s organizovaným zločinom a kšeftovaním s odposluchmi z roku 2005. 
Doteraz bol jediným známym akcionárom spoločnosti Dynasty Miroslav Guman, bývalý člen Slovenskej informačnej služby (SIS) a známy Pavla Pašku. „V období rokov 2002 – 2005 sa terajšiemu predsedovi SNS Andrejovi Dankovi podarilo od zamestnancov predmetnej spoločnosti odkúpiť časť akcií, ktoré následne v roku 2005 odpredal majoritnému vlastníkovi predmetnej spoločnosti vzhľadom na skutočnosť, že došlo k zhoršeniu medziľudských vzťahov medzi nimi,“ uviedlo tlačové oddelenie SNS pre Denník N.

Nič netají

Slovenská národná strana tvrdí, že v živote jej predsedu Andreja Danka nie je nič, čo by chcel utajiť. Denník N sa však odvoláva na dokumenty, ktoré dokazujú, že Danko sedel v dozornej rade spoločnosti Dynasty v tom istom období ako podnikateľ Martin B., ktorého prokuratúra obžalovala z objednávky vraždy podnikateľa a vtedajšieho predsedu dozornej rady Chemko Strážske Milana Špaka. Tá sa mala stať v máji v roku 2003, ešte v marci sedel Danko s Martinom B. na spoločnom zasadaní dozornej rady. V akcii bol nasadený policajný agent, ktorému Martin B. podľa obžaloby zaplatil v hoteli v Prahe.
Súd s Martinom B. sa však nikdy nezačal. V roku 2006 bolo stíhanie proti nemu zastavené údajne aj vďaka vtedajšiemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Napriek zvukovej nahrávke, ktorá bola k dispozícii, súd pojednávanie zastavil bez toho, aby ho vôbec otvoril. Trnka vtedy síce podal mimoriadne dovolanie, ale po niekoľkých mesiacoch ho bezdôvodne stiahol.
728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -