Robert Fico dôrazne: Zamlčujete zločiny migrantov

  0
  Robert Fico (Autor: SITA)

  „Hrozba migračnej vlny – vraj je to umelá téma, účelovo vnášaná do kampane. To si asi nemyslí šéf nemeckej tajnej polície, podľa ktorého IS prezliekol bojovníkov ako utečencov, aby ich dostal do Európy,“ uviedol Fico.

  Podľa neho si to nemyslí ani Európska komisia, ktorá predpokladá, že v tomto roku dorazí do Európskej únie ďalších 1,5 mil. migrantov. „Nemyslí si to šéf ER, podľa ktorého EÚ zlyhá, ak nedokáže ochrániť svoje vonkajšie hranice. Nemyslí si to Rakúsko, stanovujúce horný limit na prijatých utečencov; Švédsko, chystajúce sa vyhostiť asi polovicu uchádzačov o azyl; Dánsko, odoberajúce migrantom osobný majetok,“ pokračoval.

  Určite si to nemyslia podľa jeho názoru ani nemecké obete sexuálneho násilia, ani rodičia desaťročného chlapca znásilneného migrantom. „A nemyslia si to ani tisíce ľudí, ktorí vyšli cez víkend do ulíc v mestách Európy,“ uviedol.

  „To, že tému zľahčujú a závažné informácie o zvýšenom bezpečnostnom riziku v Európe zamlčiavajú slovenské médiá, je politicky priehľadné. Vláda si takéto hazardovanie s bezpečnosťou, samozrejme, nemôže dovoliť,“ uzavrel.

  Zdroj: Facebook R.F.

  - Reklama -