Ďalšia novinka z Nemecka. Receptom na zblíženie s prichádzajúcimi utečencami majú byť multikultúrne záchody

  0
  Utečenci v Nemecku (Autor: SITA)
  Rozhodnutie nahradiť obyčajné toaletné misy takzvanými multikultúrnymi vzniklo z toho, že nemecké úrady nechceli, aby sa utečenci cítili byť ponížení a navyše to údajne zlepší vzájomné spolužitie rôznych kultúr. Nemecký portál denníka Frankfurter Algemeine Zeitung (FAZ) píše o nutnosti zaradenia multikultúrneho WC do nemeckej spoločnosti. 

  Nič prevratné 

  Nové multikultúrne toalety nie sú podľa FAZ žiadnou prevratnou novinkou, lebo napríklad v euroázijských železničných vagónoch sú už roky. Tieto nové WC majú byť rozmiestnené po celom Nemecku, aby sa aj Nemci mohli učiť hygienické návyky ľudí, ktorých k nim vlani prišiel viac ako jeden milión. 
   
  Problém, ktorý majú riešiť multikultúrne toalety, je v tom, že niektorí utečenci doma používali vždy len latríny a keď majú používať európske toalety, nevedia, ako na to. Na toaletnej mise preto buď stoja, alebo radšej vykonajú potrebu niekde inde a často sa stáva, že je to práve v sprchách, čo výrazne znižuje hygienické podmienky v azylových centrách, kde sú sanitárne zariadenia spoločné a zdieľajú ich spolu desiatky alebo aj stovky ľudí. 
   
  Ďalší problém je navyše v tom, že množstvo utečencov nepozná ani toaletný papier a to, že si v európskych azylových táboroch chodia „odskočiť“ do ktorýchkoľvek kríkov v okolí, tento problém len znásobuje. Starosta nemeckej obce Hardheim im Odenwald preto pristúpil k neštandardnému kroku a vydal vyhlásenie, v ktorom okrem iného píše: „Keď na nás príde volanie prírody, robíme to výhradne na toaletách, nie v záhradách a parkoch, a to ani v prípade nutnosti.“ Za toto vyjadrenie si starosta vyslúžil vlnu kritiky zo strany ľudí, ktorí sa migrantov zastávajú. 
   
  Celý článok si môžete prečítať TU.
   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu