streda, 28 októbra, 2020
15.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Masér sa bráni a ozrejmuje peniaze od poisťovne. A do toho ešte...

Masér sa bráni a ozrejmuje peniaze od poisťovne. A do toho ešte Ficova sexi asistentka…

Štátna poisťovňa podľa Siete mala Kostkovi vyplácať obrovské peniaze za obyčajné masáže. O prípade sme informovali včera. Medzičasom sa už veci stihli pohnúť.

Vyhovárajú sa na Faktora

Lekár Pavol Kostka najneskôr od roku 2008 vlastnil ordináciu v Spišskej Belej. Ešte v roku 2010 mala jeho firma tržby necelých 50 000 eur ročne a nulový zisk. Všetko sa však zmenilo po tom, ako sa ministerkou zdravotníctva stala Zuzana Zvolenská, ktorej hlava neskôr padla pre kauzu predraženého CT. Šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa stal Marcel Forai, v súčasnosti ďalší z radu odídencov pre kauzu, v tomto prípade išlo o uzatváranie zmlúv so svojou tetou.

No a tržby i zisky Kostkových kliník začali utešene rásť. Otvoril si ich totiž aj v ďalších mestách. Klinika Kostka sa napríklad nachádza aj v bratislavskom Ružinove, no ďalšie ambulancie sú aj v Banskej Bystrici, Žiline či Nitre. A tak tržby jeho firmy stúpli najskôr na 140 756 eur v roku 2012 a potom na 1 456 451 eur v roku 2014. Za dva roky ich teda zdesaťnásobil. Ešte lepšie sa mu darí v ziskovosti. Zatiaľ čo v roku 2012 mal zisk 8 720 eur, v roku 2014 to už bolo 794 745 eur, teda stonásobne viac. V percentách ide o 10 000 percent.

Kostka sa však bráni. Ako totiž informovala televízia Markíza, za vysoké platby môže to, že mu jednoducho narástol počet pacientov. A proti strane Sieť, ktorá so škandálom prišla, sa chce brániť. Ohradila sa aj vláda Smeru, ktorá to zvalila na vtedajšieho šéfa štátnej poisťovne Mariana Faktora (KDH). Prostredníctvom štátnej poisťovne odkázala, že špeciálne výkony pre klinku podpísal ešte v roku 2011.

To je ale bordel, rozhorčil sa Hlina

Späť však ku Kostkovej reakcii. Zarazila totiž jedna vec, a to že vo vlastnostiach e-mailu sa ako autor dokumentu spomína Mária Trošková. Rovnako sa totiž volá asistentka premiéra Roberta Fica, ktorá sa zviditeľnila aj aktami pre časopis Brejk, kde svojho času vytŕčala svoje poprsie a holé brucho.

Na to stihol reagovať aj poslanecký búrlivák Alojz Hlina (KDH), ktorý na svojom facebookovom profile zdieľal článok z minulého roka so sexi fotkou Troškovej. „Idem cez Donovaly a tam krásne vysvietený štátny pivovara do toho mi volá známy, že v správach bola reportáž o tom, ako masérovi kontrolovala vyhlásenie modelka. Kurňa je bordel, toto je fakt bordel. Oni už naozaj stratili mieru. Ide sa protestovať, viac info už čoskoro,“ tajomne odkázal na sociálnej sieti.

Stanovisko prišlo aj od Ficovej hovorkyne Beatrice Szabóovej. „Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, MUDr. Kostka poslal svoju reakciu na poslanca Beblavého viacerým médiám, ako aj viacerým verejným inštitúciám vrátane Kancelárie predsedu vlády. Kategoricky odmietame, že by Mária Trošková písala alebo upravovala spomínané stanovisko, a konštrukciu TV Markíza považujeme za smiešnu fabuláciu,“ odznelo v reportáži TV Markíza.


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Vláda obmedzuje pohyb do 8. novembra. Výnimku umožní negatívny test na COVID-19

Od 2. do 8. novembra sa obmedzí pohyb, a to v čase od 5.00 h do 1.00 h nasledujúceho dňa. Obmedzenie sa...

Varovanie ŠÚKL: Pri COVID-19 nekombinujte Bromhexin a alkohol

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) varuje pred kombináciou lieku Bromhexin a alkoholu pri akejkoľvek liečbe, nielen pri novom koronavíruse. Pitie alkoholu...

Odkazom prvej ČSR je vznik demokracie, zhodujú sa Dostál a Osuský. Strana Za ľudí hodnotí prvý štát ako “medzinárodný zázrak”

Odkazom prvej Československej republiky (ČSR) je vznik demokracie, zhodujú sa poslanci Národnej rady (NR) SR Ondrej Dostál a Peter Osuský (obaja SaS)....

Pozor! Všetky pobočky Slovenskej pošty budú cez víkend zatvorené

Všetky pobočky Slovenskej pošty budú počas nastávajúceho víkendu od 31. októbra do 1. novembra zatvorené. Uskutoční sa totiž celonárodné testovanie na ochorenie...

OSN zrušila všetky rokovania vo svojom newyorskom sídle po nákaze diplomatov

Organizácia Spojených národov (OSN) zrušila všetky osobné stretnutia, ktoré sa mali do konca tohto týždňa uskutočniť v jej v hlavnom sídle v...

Maďarsko: V nemocniciach je 3166 pacientov, nakazilo sa 2291 a zomrelo 43 ľudí

Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili v Maďarsku za posledný deň u 2291 ľudí. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo ďalších 43, zväčša...

Kolíková: Počet stíhaných osôb v justícii ukazuje potrebu systémovej zmeny

Zvyšujúci sa počet zadržaných, väznených a stíhaných osôb v justícii ukazuje, že ide o systémovú záležitosť, a preto je potrebná aj systémová...
Slovensko
Pozitívne vzorky 48,943 +2,887 Dnes Úmrtí 184 +8 Dnes Uzdravení 11,799 Infikovaných 36,960 Last updated: 28. októbra 2020 - 15:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky