Budeme ich loviť a zabíjať. Len za posledný mesiac sme ich zabili desať, chvália sa Američania smrťou veliteľov Islamského štátu

  0
  Boje proti IS pokračujú. (Autor: youtube)
  Ako ďalej uvádza BBC, správu o prepojení týchto veliteľov na sériu teroristických útokov, ktoré otriasli Parížom 13. novembra a plánovanie ďalších útokov na Západe, potvrdil americký armádny plukovník Steve Warren.

  Vražda na Vianoce

  Jeden z už mŕtvych veliteľov Charaffe al-Mouadan mal podľa Warrena priamu väzbu na Abdelhamida Abaaouda, údajného strojcu parížskych útokov, ktorý zahynul počas razie v štvrti Saint Denis. Pri parížskych útokoch zomrelo 130 ľudí, útočníci konali v mene Islamského štátu. 
   
  Pozoruhodný je aj dátum, kedy sa podarilo Moudana zabiť. Bolo to presne 24. decembra, keď svet oslavoval Vianoce. Úspechom, ktorý sa podaril vďaka náletom, sa Warren nezabudol pochváliť. „Za posledný mesiac sme vďaka cieleným leteckým útokom zabili 10 vodcovských postáv Islamského štátu. Z toho niekoľko z nich zahŕňalo externých plánovačov útokov, vrátane tých parížskych. Iní plánovali aj ďalšie útoky na Západe,“ potvrdil.
   
  Warren tiež dodal, že kým budú externí plánovači operovať, dovtedy ich bude americká armáda loviť a zabíjať. Ako je totiž známe, Islamský štát nekoná hrôzy len na území Blízkeho východu. Snaží sa verbovať a manipulovať aj ľudí z Európy, aby zabíjali „neveriacich“ priamo na starom kontinente. Veľmi veľa mladých ľudí z Európy či Ameriky sa rozhodlo k Islamskému štátu aj pripojiť. Veľa je aj tých, ktorí absolvovali výcvik v Sýrii a vrátili sa domov. Čakajúc na pokyn môžu páchať hrôzostrašné činy priamo vo svojej vlasti.
   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu